fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Литві надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю продовжили до 2022 року

Сейм Литви підтримав пропозицію уряду щодо продовження режиму надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю, запроваджений через загрозу масового нелегального перетину кордону.
“За” проголосували 102 депутати, голосів “проти” та “утрималися” не було, про це повідомляє литовське видання LRT.
Зазначається, що згідно з рішенням депутатів надзвичайний стан продовжили до 24 січня 2022 року, попередньо термін спливав 9 грудня.

Литва ініціює міжнародний судовий процес проти Лукашенка

У виданні додали, що фінальне рішення стосується лише 5-кілометрової смуги території вздовж кордону з Білоруссю. Спершу обговорювалася ідея поширити надзвичайний стан і на польський кордон – через те, що з того напрямку до Литви можуть потрапляти мігранти, яким все ж вдалося перейти з Білорусі до Польщі. Проте після консультацій з парламентськими фракціями від цього відмовилися.
Водночас дія надзвичайного стану розповсюджуватиметься і на регіони де розселили нелегальних мігрантів. Крім того, під час дебатів у парламенті окремі опозиційні депутати намагалися обговорити політику завертання мігрантів в умовах суворої зимової погоди. У відповідь прем’єрка Інгріда Шимоніте підкреслила, що погода стримає мігрантів від нових спроб потайки перейти кордон, зазначивши, що останнім часом таких намагань стало менше.
Як відомо, через погіршення ситуації з нелегальними мігрантами Сейм Литви підтримав запровадження надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю.
Згодом президент Литви заявив, що Росія пов’язана з міграційною кризою на польсько-білоруському кордоні. Зокрема, нелегали потрапляють до Мінська через Москву.

Гібридні атаки Лукашенка змусили Євросоюз і НАТО посилити співпрацю

Як відомо, нелегальні мігранти на білорусько-польському кордоні почали писати звернення до ЗМІ та міжнародних організацій на обличчях своїх дітей, намагаючись запевнити спільноту в тому, що вони перебувають у жахливому становищі.
Крім того, Литва, Латвія та Естонія закликали притягнути до відповідальності самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, який використовує мігрантів у політичних цілях.
Водночас міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас попередив, що міграційна криза на кордоні Білорусі з Європейським Союзом може бути прикриттям військової агресії Росії проти України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Литві надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю продовжили до 2022 року appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією