fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Києві зростає захворюваність на COVID-19: що робити для профілактики

У Києві другий тиждень поспіль зростає кількість хворих на коронавірус. Також збільшується кількість пацієнтів, яким потрібні апарати штучної вентиляції легень.
Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, протягом другого тижня серпня в столиці  на коронавірус захворіли 1 283 людини, з них 174 дитини. Втім, протягом червня в місті було всього 199 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу.

Чи буде карантин: в Україні різко зросла захворюваність на COVID-19

Повідомляється, що зростає й кількість госпіталізованих та пацієнтів, які потребують ШВЛ. Проте хвороба здебільшого триває без суттєвих ускладнень.
“Хворий, який не надто потерпає від симптомів, “списує” їх на втому, звичайний нежить. Він продовжує жити соціально активним життям, працювати, а отже, розповсюджувати COVID”, — каже Гінзбург.
Що робити для профілактики коронавірусу та зменшення ризику поширення?
Як зазначають фахівці на сайті МОЗ, найперше треба бути свідомими та зменшити соціальну активність, зберігати спокій і не панікувати, використовувати та розповсюджувати інформацію тільки з перевірених джерел.
Також лікарі закликають, дбати про гігієну рук, приміщення, а також речей, якими найчастіше користуєтеся (наприклад, мобільного телефону та комп’ютера).
А ще варто уникати рукостискання та поцілунків при зустрічі з друзями, колегами, знайомими, сусідами тощо.
Загальні рекомендації щодо профілактики COVID-19:
– слід мити руки з милом протягом не менш ніж 20 секунд;
– не торкайтеся брудними руками очей, носа та рота;
– якщо захворіли — залишайтеся вдома;
– потрібно чхати та кашляти у згин ліктя або прикривати рот, ніс серветками;
– регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;
– з людьми тримайте дистанцію в 1,5 метра, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.
До слова, у липні в Україні були зафіксовані три випадки нового субваріанта коронавірусу Omicron FLiRT. Згідно з наявними дослідженнями, поточні вакцини та бустери залишаються й надалі ефективними, втім, не рятують від зараження новим штамом.
Нагадаємо, останніми тижнями в Києві значно підвищився рівень захворюваності на COVID-19, що мало в наслідку збільшення кількості ушпиталень у порівнянні з початком липня.
Як повідомлялося, фармацевтична компанія AstraZeneca відкликає свою вакцину проти COVID-19 у всьому світі через “надлишок доступних вдосконалених вакцин” з моменту початку пандемії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Києві зростає захворюваність на COVID-19: що робити для профілактики appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією