Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду відкриває представництво в Україні. Свою роботу він зосередить на розслідуванні воєнних злочинів РФ.
Про це прокурор МКС Карім Хан повідомив в інтерв’ю Укрінформу.
“Ми маємо постійну, повну присутність в Україні. Ми відкриваємо офіс у Києві, я сподіваюся, що формальності дуже скоро будуть завершені. Ми вже узгодили місце розташування”, – зазначив Карім Хан.
Крім того, як зауважив прокурор, він був в Україні тричі, a команду відправив в Україну наступного дня після того, як 2 березня оголосив про початок розслідування Офісом прокурора МКС.
В ОБСЄ підтвердили факти зґвалтувань і масових убивств росіянами в Україні
На запитання, чи був шокований побаченим під час свого першого візиту в Україну, він поділився, що бачив жахливі злочини по всьому світу.
“Я вважаю, що мої особисті емоції тут не мають значення, тому що я відвідував (Україну – ред.) не як приватна особа, a як прокурор. Я маю бути об’єктивним, маю бути неупередженим. Звичайно, я був по всьому світу: в Азії, в усіх частинах Африки, в Європі, і я бачив жахливі злочини. У 1990-х роках я притягував до судової відповідальності на трибуналах щодо Руанди та колишньої Югославії. Ця реальність, коли бачиш біженців у дорозі чи розбомблені дитячі майданчики, чи зруйновані будівлі, тверезить. Але емоції насправді є другорядним питанням, я займаюся доказами. Війна – жахлива, жорстока, люди страждають. Я зосереджую увагу на злочинах: чи були обстріли мирних жителів, чи свідомо знищувалися цивільні об’єкти? І хто відповідальний за ці злочини? Чому я це кажу? Бо така ситуація вимагає від нас не емоційної реакції, а судової реакції. Це те, що відрізняє судовий процес від багатьох інших”, – розповів Карін Хан.
Воєнні злочини в Україні: чи можуть притягнути Путіна до відповідальності за них?
Нагадаємо, за час повномасштабного російського військового вторгнення в Україні зафіксовано 124 випадки сексуального насильства. Але реальні цифри постраждалих в рази вищі і є лише “верхівкою айсберга”.
Російські військові злочини в Україні нагадали світові про геноцид у Сребрениці (Боснія і Герцеговина). Невиправдана і неспровокована агресія Росії повернула на європейський континент жорстоку війну, – заявили в Єврокомісії.
Як відомо, ООН розслідуватиме воєнні злочини РФ, приділяючи особливу увагу примусовій депортації та незаконному усиновленню дітей з України. Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування злочинів, вчинених росіянами в Україні, відвідала Київську область і провела робочі зустрічі з представниками місцевої влади та правоохоронними органами.
Водночас у Кремлі назвали “абсурдними” спроби створення трибуналів для розслідування воєнних злочинів РФ. Там вважають, що покарання країни з найбільшим ядерним потенціалом “потенційно створює загрозу існуванню людства”.
А тим часом заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан повідомила, що Сполучені Штати виявили не менше 18 фільтраційних таборів, через які проходять українці, яких депортують до росії. Припускається, що їх підготували ще до повномасштабного вторгнення російської армії до України.
Як повідомляв “Прямий”, понад 10 тисяч маріупольців перебувають у “тюрмах” так званої “ДНР”. Місцеві мешканці незаконно були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи, при цьому вони піддаються різним формам катування.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Києві обрали місце розташування Міжнародного кримінального суду, який розслідуватиме злочини росіян appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ затримала ворожого агента, який допомагав коригувати російські атаки
Яка ситуація на фронті: на Покровському напрямку – понад третина від усіх боїв
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо