fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У координації з Великою Британією та США: Канада розширила санкції проти Росії

Канада 23 лютого оголосила про запровадження нових санкцій у зв’язку з другою річницею повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Під обмеження потрапили 153 юридичні особи та десять фізичних осіб, зокрема помічник президента Росії Ігор Левітін.
Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Канади.
Зазначається, що країна оголошує про ці санкції у координації з Великою Британією та США. Ці санкції стосуються сфер, які впливають на здатність російського уряду продовжувати незаконне та невиправдане вторгнення в Україну, – повідомили у зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС уточнили, що санкції запроваджені проти “фізичних та юридичних осіб, які підтримують російське військо у фінансових й логістичних питаннях, а також уникненні санкцій”. “До переліку внесено радника президента Путіна, високопосадовців приватних і державних компаній, зареєстрованих у Росії та на Кіпрі. Ці особи та компанії, очолювані ними, виконують роль вузлів у прямій й непрямій підтримці загарбницької війни російського уряду проти України”, – пояснили у міністерстві.

Угорщина заблокувала спільну заяву ЄС до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ – ЗМІ

Серед них – помічник Володимира Путіна та високопосадовці приватних і державних компаній, зареєстрованих у Росії та на Кіпрі.
При цьому більшість суб’єктів, що потрапили під санкції, надають товари та послуги, такі як компоненти для ракет “Калібр” і безпілотників, страхові та роздрібні послуги Міністерству оборони Росії, – уточнює МЗС Канади.
Окрім того, країна зокрема оголосила про заборону на експорт до Росії понад 20 товарів, які можуть бути використані для виробництва зброї та слугувати для війни проти України – вибухових речовин, зокрема детонаторів, які використовуються у гірничодобувній та будівельній галузях.
Нагадаємо, Президент США Джо Байден 23 лютого зробив заяву до другої річниці повномасштабного вторгнення та оголосив про нові санкції проти РФ, які зокрема торкнуться фінансового сектору та ОПК. Байден згадав також про потребу у виділенні коштів Україні та закликав Палату представників ухвалити відповідний законопроєкт, “поки не стало занадто пізно”.
Як повідомлялося, Рада Європейського Союзу офіційно затвердила 13-й пакет санкцій проти Росії, який торкнеться 106 фізичних та 88 юридичних осіб.  Нові списки спрямовані насамперед на військовий та оборонний сектори, а також пов’язаних з ними осіб, включаючи тих, хто причетний до постачання зброї з КНДР до Росії, представників судової влади, місцевих політиків та осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей.

Поділитися цією публікацією