Президент України Володимир Зеленський ніколи не спілкувався з ексочільником Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василем Бурбою сам на сам і навіть звіти щодо розвідки він приймав у присутності сторонніх осіб.
Про це в сам колишній ГУР МО України Василь Бурба розповів в інтерв’ю Дмитру Гордону.
У вищих ешелонах української влади є російська агентура – розслідувач Bellingcat Грозєв
В ході розмови вони обговорили спецоперацію із затримання бійців російської приватної військової компанії “Вагнер”, яку розробляли українські спецслужби.
“Я раз на тиждень маю канал доведення до президента. Є доповідь моя. Вона стосується всіх питань – тактичних, оперативно-тактичних, стратегічних. Ну і, звісно, повідомляю про проведення операцій”, – розповів Бурба.
Водночас він зауважив, що жодного разу під час розмови із Зеленським глава держави не перебував у кімнаті на самоті.
Перша моя доповідь уже була з кимось. Із (тодішнім главою Офісу президента Андрієм – ред.) Богданом. Починаючи із 2020 року, третього – четвертого місяця, уже був і заступник глави Офісу президента (Роман – ред.) Машовець, і керівник комітету з розвідки (при президенті України Руслан – ред. ) Демченко, і вже замість Богдана (новий керівник Офісу президента Андрій – ред.) Єрмак, ну і помічниця президента,чи хто там вона – я так її посади й не знаю, Марія Левченко. Вони були в кабінеті.
Василь Бурба Колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України
Журналіст зауважив, що президенти України, із якими він спілкувався, розповідали йому, що завжди слухали доповіді керівників розвідки віч-на-віч.
Бурба підкреслив, що перебуваючи на посаді очільника ГУР МО звітував перед Порошенком сам на сам. За його словами, він спочатку уточнював у Зеленського, чи можна доповідати йому у присутності інших осіб.
Запит щодо “Вагнергейту”: СБУ заперечила допуск помічниці Зеленського до державної таємниці
“Я у президента в перші дні, уперше, звісно, запитував: “Шановний пане президент, мою доповідь дозволяєте при людях?” Якби він сказав “ні”, я б відповів: “Давайте я почекаю”. Вони виходять – і я тоді заходжу. Президент України, зрозумійте, він – верховний головнокомандувач, мені дали команду: “Доповідай!” – розповів Бурба.
Він зауважив, що це викликає певні запитання до Служби безпеки України, яка відповідає за контррозвідувальне забезпечення роботи органів влади.
“Тут цікаве запитання до Служби безпеки. Контррозвідувальне забезпечення органів влади – за Службою безпеки. Грубо кажучи, є оперативний співробітник у центральному апараті, у департаменті військової контррозвідки, який займається, зокрема, Офісом президента. Він має знати про всіх, хто там є, і найголовніше – не допустити порушення закону. Тобто всі мають бути з допусками (до держтаємниці – ред.)”, – пояснив ексочільник ГУР МО.
“Він має володіти (інформацією – ред.) та доповідати президентові про те, що є люди, які не мають допуску (до держтаємниці ред.) в кабінеті. Тобто якщо я приходжу, або міністр внутрішніх справ приходить, або міністр оборони, ми не маємо запитувати: “Чи маєш ти допуск?” – зауважив Бурба.
Як відомо, народні депутати схвалили проєкт постанови щодо проміжного звіту так званої ТСК, яка розслідує можливі протиправні дії держслужбовців та інших осіб, що могли сприяти порушенню суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України та становити загрозу нацбезпеці.
Нагадаємо, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявив, що Верховна Рада має створити неупереджену слідчу комісію по “вагнергейту”, оскільки після пресконференції Володимира Зеленського його брехня стала ще очевиднішою.
Бурбі пропонували посаду посла в Австралії в обмін на мовчання щодо зливу “справи вагнерівців”
Як повідомлялося раніше, група журналістів-розслідувачів Bellingcat звертатиметься до Офісу президента по коментарі, аби отримати відповіді на запитання щодо зриву спецоперації із захоплення “вагнерівців”.
Крім того, ексочільник Головного управління розвідки Василь Бурба заявив, що Зеленський дав вказівку перенести спецоперацію по “вагнерівцях”.
Раніше шеф-редактор видання The Insider Роман Доброхотов заявив, що українська влада намагалася вплинути на журналістів, які проводили розслідування обставин зриву спецоперації по “вагнерівцях”.
Крім того, згідно з розслідуванням журналістів Bellingcat саме керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень.
Нагадаємо, 17 листопада група журналістів-розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування у “справі вагнерівців“.
“Вагнергейт”: ексрозвідники розповіли про погрози з боку Офісу президента
З якого стало відомо, що Зеленський був уперше поінформований щодо спецоперації з затримання “вагнерівців” 15 червня 2020 року під час брифінгу з питань безпеки з керівниками спецслужб.
Крім того, саме керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень.Так, президент Володимир Зеленський визнав факт проведення спецоперації по захопленню російських найманців з ПВК “Вагнера”, однак назвав її “ідеєю інших країн”.
Водночас секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов заявив, що жодного документа про зірвану спецоперацію щодо “вагнерівців” в РНБО немає.
Раніше Юрія Бутусова та Яніну Соколову викликали на допит до ДБР через справу “вагнерівців”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У кабінеті була помічниця чи глава ОПУ: Бурба ніколи не спілкувався з Зеленським віч-на-віч appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ повідомила про підозру ексведучому медведчуківського каналу
Сили оборони уразили нафтобазу в Тульській області
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки