fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Держпродспоживслужбі пояснили, коли Україна може зіткнутися з дефіцитом питної води

Через застарілі вимоги до якості води, які до того ж ігнорує більшість постачальників, за декілька десятків років Україна може зіткнутися з дефіцитом питної води.
Про це під час форуму з екології та сталого розвитку заявила голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька.

Діяльність Росії в окупованому Криму провокує нестачу прісної води – Мінекології

Вона підкреслила, що наразі в Україні діють застарілі норми, що встановлюють вимоги до якості води, які не виконуються більшістю постачальників.
Зокрема, відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлорогідрину, електричної провідності тощо.
“Сьогодні почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію – це обмеження використання фосфатів в миючих засобах та деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос). Однак, нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання”, – наголошує Магалецька.
За її словами з 2021 року нормативи для 4-х показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлорогідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.

В Україні запровадять публічний моніторинг якості води – Данілов

“Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу. Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм”, – підкреслила Владислава Магалецька.
Вона зауважила, що наразі в Україні сьогодні діють “Державні санітарні норми та правила “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, у яких загалом відсутні 23 показники безпечності та якості питної води, що містяться у відповідних директивах ЄС.
Нагадаємо, що у головних річках України фіксують залишки медичних препаратів, які застосовуються в лікуванні COVID-19. Так, наслідки первинного скринінгу води у Дніпрі, Дністрі та Сіверському Дінці, свідчать про забруднення водних ресурсів фармацевтичними препаратами.
Раніше біологи виявили, що хлорована за всіма правилами вода з громадських басейнів нейтралізує практично всі частинки коронавірусу.
Крім того, вчені стверджують, що пилові бурі нагрівають холодну марсіанську атмосферу на великих висотах і не дають замерзати водяній парі
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Держпродспоживслужбі пояснили, коли Україна може зіткнутися з дефіцитом питної води appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією