fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Турбіна розбрату” – чому Канада погодилась допомогти Росії з “Північним потоком” і як відреагували в Україні

Рішення канадського уряду повернути Німеччині відремонтовану турбіну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу “Північний потік” стало дуже поганим прецедентом, оскільки такий крок суперечить санкціям проти РФ.
Про це заявив генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.
“На жаль, Канада піддалась тиску та прийняла рішення повернути турбіну Газпрому. Це дуже поганий прецедент винятку з санкцій. Але логіка такого рішення зрозуміла”, – зазначив він.
За словами Макогона, після повернення турбіни очікується, що “Газпром” повністю відновить транзит газу до Німеччини, що дозволить Європі продовжити накопичувати газ на зиму і, відтак, призведе до зниження цін на газ.
Водночас він переконаний, що жодних проблем з вільними потужностями транзиту газу до ЄС наразі немає, тому навіть після повернення турбіни “Газпром” продовжить “шантажувати Європу”.
Макогон висловив переконання, що Європа зробить висновки з цієї ситуації і у найближчому майбутньому взагалі перестане купувати російський газ.

Боррель погодився з необхідністю запровадження сьомого пакету санкцій проти РФ – Кулеба

Тим часом канцлер Німеччини Олаф Шольц, як повідомляє видання Bild, привітав рішення Канади передати ФРН турбіну для газопроводу “Північний потік”. “Ми вітаємо рішення наших канадських друзів та союзників”, – заявив Шольц.
Уряд Канади раніше заявляв, що зробить виняток із санкцій проти Росії і відправить турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, назад до Німеччини.
“Канада надасть обмежений у часі і такий, що підлягає скасуванню, дозвіл Siemens Canada на повернення до Німеччини відремонтованих турбін “Північного потоку-1”, – заявив міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон, додавши, що це дозволить підтримати здатність Європи мати доступ до надійного та доступного джерела енергії у той час, як вона продовжує відмовлятися від російських нафти та газу.
Зазначимо, турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens, була відправлена на ремонт до Монреаля та “застрягла” там через санкції проти нафтогазової галузі Росії через її війну в Україні.

Як “допомогти” Росії не ухилятись від санкцій: нардеп від “ЄС” запропонував Європі та США дієві рецепти

Раніше німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття “Північного потоку-1” і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.
“Нам потрібні спроможності “Північного потоку-1″ для заповнення сховищ. Заповнені сховища в Німеччині важливі не лише для німецького ринку, а й для європейського ринку та безпеки постачання в Європі”, – заявляв тоді віцеканцлер Німеччини, міністр економіки Роберт Габек.
Тим часом французький уряд розпочав підготовку економіки до повного припинення поставок російського газу. Там вважають такий сценарій найбільш ймовірним.
Нагадаємо, акції російського “Газпрому” впали більш ніж на 30%. Це сталося після того, як акціонери газового монополіста вирішили не виплачувати дивіденди за підсумками 2021 року. Також раніше повідомлялося, що російський “Газпром” з 11 по 21 липня повністю зупинить на ремонт газопровід “Північний потік-1”.

Патріарх Кирил, Скабєєва і Захарова: хто ще потрапив у нові канадські санкції проти РФ

Крім того, 27 червня рейтингова агенція Moody’s заявила, що Росія допустила дефолт щодо єврооблігацій. Адже вночі 27 червня у Росії минув пільговий період із виплати відсотків на суму близько 100 млн доларів. Агентство Bloomberg назвало це дефолтом – вперше з часів Російської імперії.
Тим часом Міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації німецької ділянки газопроводу “Північний потік-2”. Його можуть використати для підключення до терміналу зрідженого природного газу.
Також, як повідомлялося раніше, Європейський парламент 6 липня проголосував за включення природного газу та атомних електростанцій до списку “зелених” інвестицій. Водночас експертне середовище, політики та екологи висловлюють сумнів щодо такого рішення, адже, на їхню думку, від цього виграє лише Росія.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Турбіна розбрату” – чому Канада погодилась допомогти Росії з “Північним потоком” і як відреагували в Україні appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією