fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Три життя з попелу війни: в “Охматдиті” вперше провели дитячу трансплантацію під час обстрілу

У Києві під час російських ракетних атак медики здійснили унікальну трансплантаційну операцію: органи чотирирічної дівчинки, в якої діагностували смерть мозку, пересадили трьом важкохворим дітям. Це вперше в історії “Охматдиту” була проведена повноцінна дитяча трансплантація — під час повітряної тривоги, під вибухами, але з вірою в життя.
Про це повідомляє пресслужба Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”.
У Києві під час масованого ракетного обстрілу медики Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” провели історичну для України операцію — вперше в умовах війни та загрози з повітря було здійснено трансплантацію органів від дитини-донорки іншим трьом дітям.
Наприкінці минулого тижня до столичного “Охматдиту” доправили чотирирічну дівчинку із Житомирської області. Попри зусилля лікарів, у ніч на 10 липня медичний консиліум був змушений зафіксувати смерть головного мозку дитини.
У ці хвилини батьки зробили надзвичайно мужній крок — погодилися на посмертне донорство. Цим рішенням вони врятували життя трьом іншим важкохворим дітям.
Це був перший випадок в історії лікарні, коли вдалося не лише діагностувати смерть мозку дитини, але й оперативно провести всі етапи: отримання згоди, вилучення органів, трансплантацію та логістику у надзвичайно складних умовах. Паралельно з хірургічною роботою тривали вибухи, лунала повітряна тривога, у повітрі фіксувалися прольоти дронів.
Розподіл органів виглядав так:

Печінку отримала 16-річна дівчина з важким діагнозом — хворобою Вільсона — Коновалова. Вона перебувала в реанімації з першим статусом екстреності. Без пересадки шансів на життя в неї не було.
Нирки пересадили 14-річному хлопцю, який понад сім місяців жив на діалізі.
Серце трансплантували 12-річній дівчинці в Інституті серця МОЗ — вона також перебувала в критичному стані.

Всі операції тривали понад 13 годин. Фахівці з “Охматдиту”, Українського центру трансплант-координації та Інституту серця МОЗ діяли злагоджено та максимально швидко — адже кожна хвилина перебування органів поза тілом могла зменшити шанс на успішну імплантацію.
“Наші реципієнти були дуже важкими. І я щиро вдячний батькам донорки за розуміння того, що їхнє рішення подарувало шанс на життя трьом дітям”, — зазначив трансплантолог Олег Годік.
Нагадаємо, що у ніч на 12 липня російські війська здійснили масовану атаку по Україні за допомогою ракет і дронів-камікадзе. Вибухи пролунали у кількох регіонах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Три життя з попелу війни: в “Охматдиті” вперше провели дитячу трансплантацію під час обстрілу appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією