Три цивільні кораблі подолали російську блокаду у Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів.
Про це повідомило 31 липня видання Forbes, пише УНН.
“Трійка цивільних вантажних суден – по одному з Ізраїлю та Греції плюс одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю подолали російську блокаду у Чорному морі та кинули якір в одному із зернових портів України у дельті Дунаю”, – ідеться у повідомленні.
Це сталося після того, як москва вийшла з “зернової угоди”, а потім погрожувала, що вважатиме кораблі, що йдуть до українських портів у Чорному морі, “перевізниками військових вантажів”.
“Повідомлення про три цивільні кораблі, які безперешкодно пливуть в Україну, можуть свідчити про те, що росія або не бажає, або не може проводити такі обшуки нині”, – зазначив Інститут вивчення війни (ISW).
Як зазначив OSINT-дослідник Маркус Йонссон, група літаків НАТО уважно стежила за кораблями, коли вони прямували до українського порту. “Передбачається, що судна вантажитимуть зерно”, – повідомляє видання.
Повідомляється, що три вантажні кораблі “не намагалися приховати свої наміри”. “Усі вони включили свої радіотранспондери, зробивши своє місцезнаходження та курс видимими для всіх, хто має доступ до Інтернету та веб-сайтів відстеження кораблів”, – зазначає видання.
“Ні “Сергей Котов”, ні якесь інше російське судно не втручалися”, – ідеться у повідомленні.
Успіх у неділю “може сигналізувати міжнародним відправникам вантажу про те, що відновлення операцій з українських портів досить безпечне”, пише видання. “Схоже, що російські сили не хочуть або не можуть примусово зупиняти і обшукувати нейтральні судна, які прямують в Україну через Чорне море, попри те, що нібито висувають для цього умови”, – зазначає ISW.
Нагадаємо, 17 липня представник офісу ООН у Стамбулі заявив, що Організація отримала письмове повідомлення від Росії про те, що вони припиняють участь в “зерновій угоді”.
Раніше у британській розвідці попереджали, що Росія планує шантажувати світ блокуванням Чорноморської зернової угоди заради переслідування власних інтересів, зокрема відновлення транспорту аміаку трубопроводом Тольятті – Одеса.
Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що російський диктатор Володимир Путін погодився з ним про потребу в продовженні “зернової угоди” після 17 липня. Однак у Кремлі це спростовують.
Напередодні у Bloomberg повідомляли, що світові лідери намагаються врятувати міжнародну угоду, яка дасть Україні змогу постачати зерно морем. Однак російські чиновники продовжують виступати проти продовження цієї ініціативи.
Схожі новини
Держава нарахує разову виплату багатьом українцям: хто та на яку суму претендує?
23 Квітня: Від Святого Георгія до Шекспіра – день великих символів та професійної визнаності
Україна може отримати ракети ATACMS до кінця квітня – сенатор Уорнер