Петро Порошенко в інтерв’ю журналісту Вадиму Карп’яку в ефірі “Суспільного” розповів про свій досвід співпраці з президентом США Дональдом Трампом. Він зазначив, що готовий допомогти владі в ефективній комунікації з новою адміністрацією США.
“Трамп – це виклик, ризик і можливість. У 2017 році я продемонстрував, що за Трампа треба боротися і як за Трампа боротися. Бо з одного боку Трамп хотів зустрітися з Путіним, і ця зустріч відбулася в Гельсінкі, а з іншого боку одна з перших телефонних розмов Трампа була розмова зі мною. І ми під час цієї розмови домовилися про зустріч в Білому Домі” – нагадав п’ятий Президент.
“Трамп міг робити дуже багато несподіваних речей, і одна з перших зустрічей в Білому Домі в Овальному кабінеті була зустріч зі мною. Мені дуже допоміг тоді віце-президент Пенс, можу називати його моїм другом. І він мене буквально за руку завів, переконавши Трампа, щоб він зробив перерву в засіданні комітетів розвідки потиснути руку і сфотографуватися з Порошенком” – розповів лідер “Євросолідарності”.
“Дали мені на це п’ять хвилин. Моя перша зустріч з Трампом тривала більше двох годин. Результатом першої зустрічі – нічого цього не було в брифінгу, тобто в матеріалах, які Трамп підготував – був дзвінок у Пентагон міністру оборони Матісу: “віддайте Порошенку Джавеліни”. Це те, чого ми чекали чотири чи три роки. Але рішення було прийнято за годину. Друга позиція – віддайте нові високоякісні станції контрбатарейної боротьби. Третя позиція. Хочу наголосити, що саме Трамп прийняв рішення про застосування санкцій проти будівництва Північного потоку. Ми не могли цього отримати до того” – констатував Порошенко.
Він також нагадав, що тоді ж була прийнята Кримська декларація: “вона в мене висить тут, ми з вами можемо пройти і подивитися. Сполучені Штати ніколи не визнають Крим російським. Там стоїть підпис Помпео, тодішнього Державного секретаря, але це було зроблено на доручення Трампа. І багато іншого. Тобто з Трампом треба і можна працювати. І Трамп може бути проукраїнським. Треба знайти правильну мотивацію і правильне слово”.
“Разом з тим Трамп може бути і антиукраїнським. Бо Трамп абсолютно відмінний від Байдена. Трамп говорить про ціну, а Байден говорить про цінності. Це дуже велика різниця. Але це не означає, що перше або друге краще або гірше. Треба навчитися говорити зрозумілою для Трампа мовою, замотивувати Трампа. І я можу наголосити, що можливості для України є. Моя перша поїздка для зустрічі з перехідною командою Трампа, включно з майбутнім радником з питань національної безпеки паном Волцом. Я дуже оптимістично дивлюсь на підходи, які демонструє і майбутній Держсекретар Марко Рубіо, і майбутній радник з питань національної безпеки Волц. І, до речі, генерал Келлог теж. Якщо правильно будуть підібрані можливості роботи, це буде дуже добре” – вважає п’ятий Президент.
“Але поки що я можу сказати, що в нас є труднощі з комунікацією Офісу Президента і команди Трампа. І ми тут не можемо зневажати ніким. Пропоную свою допомогу – будь ласка. Я дуже шкодую, що, на жаль, президент Зеленський не буде присутній на інавгурації і не отримає запрошення. Нам треба боротися за Трампа, нам треба боротися за нову адміністрацію. І нам треба врешті-решт боротися за Україну. В цьому випадку моє плече надійне” – сказав Порошенко.
Схожі новини
Болісна втрата: на 48-му році життя помер працівник “Прямого” Антон Комаров
S. T. A. L. K. E. R. 2 вилітає з ТОП-100: аналіз причин та перспектив
Байден вважає реальною перемогу України у війні проти РФ