fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Традиційні цінності, зернова угода і прощені борги: про що говорили лідери африканських країн на путінському саміті

Африканський Союз під час форуму у Санкт-Петербурзі закликав негайно відновити “зернову угоду”, яка була припинена за наказом Кремля. Своєю чергою президент РФ Володимир Путін розповів про “традиційні цінності”, які об’єднують росіян і африканців, а також пообіцяв пробачити борги.
Як інформує Politico, заяву представників країн африканського континенту щодо “зернової угоди” озвучив президент Коморських островів Азалі Ассумані в інтерв’ю російським ЗМІ.
“Ми обговоримо це з Путіним, щоб побачити, як ми можемо перезапустити цю угоду”, – зазначив Ассумані, який очолює Африканський союз з 55 країн, додавши, що “проблема зерна та добрив стосується всіх”.
У виданні нагадують, що президент РФ Володимир Путін зустрічається з 17 африканськими лідерами 27-28 липня, оскільки дедалі все більш ізольований російський лідер намагається зберегти відносини з африканським континентом, що має тісні історичні зв’язки з Москвою.

фото: Reuters

Обіцянки Путіна
Під час російсько-африканського саміту у Санкт-Петербурзі Путін пообіцяв поставити безплатне зерно шістьом африканським країнам. Він заявив, що в найближчі місяці “РФ безплатно поставить країнам Африки по 25-50 тисяч тонн зерна і забезпечить безплатну доставку”.
За словами кремлівського диктатора, зерно отримають Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Центральноафриканська республіка й Еритрея.
Путін на саміті також заявив, що загальна сума списаної Москвою заборгованості африканських країн наразі становить $23 млрд. “За останніми запитами африканських країн виділимо на ці цілі, їхній розвиток, ще понад $90 млн”, – сказав він.
Окрім того, кремлівський диктатор переконаний, що “прихильність до традиційних цінностей” об’єднує Росію з переважною кількістю жителів країн Африки. “Традиційні цінності – “основа існування”, а відданість їм об’єднує РФ з переважною більшістю жителів Африки”, – наводить його слова пропагандистське агентство ТАСС.

фото: Reuters

Висновки британської розвідки
Слід зазначити, що лише 17 лідерів африканських держав взяли участь у конференції Росія-Африка, що відбулася напередодні, 27 липня, в російському Санкт-Петербурзі. Для порівняння – торік учасників було майже втроє більше (а саме – 43).
Як повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, на це вплинув вихід держави-агресора з Чорноморської зернової ініціативи: адже вона дозволяла експортувати 30 млн тонн українського зерна до Африки, забезпечуючи постачання основних харчових продуктів до Ефіопії, Кенії, Сомалі та Судану.
“Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці щонайменше у найближчі два роки”, – зауважує британська розвідка.

фото: Reuters

Підсумки від Інституту вивчення війни
Путін використовував Російсько-африканський економічний та гуманітарний форум у Санкт-Петербурзі 27 липня, щоб продовжити зусилля з позиціювання РФ як привабливішого союзника для африканських держав-партнерів, ніж колективний Захід, проте його репутація в Африці залишається зіпсованою через вихід із “зернової угоди”.
Як наголошується в аналітичному огляді Інституту вивчення війни (ISW), ватажок приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин також був присутній у Санкт-Петербурзі 27 липня і скористався можливістю, щоб неофіційно зустрітися з африканськими лідерами, припускаючи, що ПВК “Вагнер” залишиться значним гравцем в Африці.
“Постійні зусилля Пригожина щодо зустрічей з африканськими лідерами та послань до них, імовірно, є частиною зусиль ПВК “Вагнер” зі збереження своїх прибуткових військових і гірничодобувних контрактів в Африці… ПВК “Вагнер” працює над розширенням своїх операцій в Африці, щоб фінансувати свою присутність у Білорусі”, – йдеться у дописі.

фото: Reuters

Що цьому передувало
Як відомо, 16 червня до Києва прибула африканська делегація з “мирною ініціативою”. У цей час росіяни завдали ракетного удару “Калібрами” та “Кинджалами”. Гості заявляють, що це ніяк не вплинуло на роботу лідерів Африки.
Нагадаємо, 8 червня Президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса зателефонував кремлівському диктатору Володимиру Путіну, щоб проінформувати його про заплановану ініціативу глав держав і урядів африканських держав щодо “мирного врегулювання в Україні”. Путін висловив готовність прийняти делегацію з країн Африки.

У Варшаві затримали членів африканської делегації через контрабанду зброї: ті звинуватили поляків у расизмі

Тоді повідомлялося, що на кінець липня заплановано саміт “Росія-Африка”, який відбудеться в Санкт-Петербурзі. Під час телефонної розмови Рамафоси і Путіна проведення цього саміту також було однією з тем, – зазначив представник південноафриканського президента.
Як повідомляв “Прямий”, США звинуватили Південно-Африканську Республіку у постачанні боєприпасів до Росії у грудні 2022 року, коли російський корабель Lady R пришвартувався до військово-морської бази Саймонстаун у Кейптауні.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Натомість у серпні цього року у столиці ПАР пройде саміт лідерів групи БРІКС – Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки. Згідно з ордером на арешт Володимира Путіна, виданим МКС в березні, Південна Африка як країна-учасниця Римського статуту повинна була б заарештувати російського президента, якщо він прибуде на саміт.
При цьому президент РФ Володимир Путін може взяти участь у саміті БРІКС у серпні, який відбудеться у місті Дурбан, що в ПАР, тож уряд цієї країни наразі активно розглядає можливість уникнення виконання зобов’язань перед МКС та намагатиметься не арештовувати Путіна.
Тоді у правлячій партії ПАР нібито заявляли, що питання про вихід країни з МКС порушувалося на засіданні національної виконавчої ради. Однак згодом в офісі президента країни Сиріла Рамафоси уточнили, що Південно-Африканська Республіка не має наміру виходити з Міжнародного кримінального суду. Там заявили про помилку в комунікації з боку владущої партії Африканський національний конгрес.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Традиційні цінності, зернова угода і прощені борги: про що говорили лідери африканських країн на путінському саміті appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією