fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Тільки членство у НАТО здатне гарантувати Україні безпеку – Порошенко про підсумки конференції у Галіфаксі

П’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко, який був одним з головних спікерів на щорічному Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, підбив підсумки заходу для України.
“Цього року форум був повністю присвячений Україні. Девіз, який ми почули – “чому Україна важлива?”. Це пішло “червоною стрічкою” у виступах ключових лідерів, які були тут присутні. Це були і виступи міністрів оборони США та Канади, і великої кількості президентів, прем’єр-міністрів, парламентарів, військових. Це формується думка світу не просто мир у Європі, а вперше це звучить так: “перемога України є єдиним виходом, який може стабілізувати безпекову ситуацію у світі”, – заявив Петро Порошенко у коментарі кореспонденту телеканалу “Прямий”.

“Друга позиція – а що є безпека? Якщо раніше панувала думка, що “давайте не дратувати Путіна, давайте не переходити “червоні ліні”, давайте будемо шукати компроміси. Наша позиція – які компроміси, якщо він хоче вбити він хоче вбити нас, а українці хочуть жити. Які компроміси, якщо проти українських жінок, українських дітей, українських стариків використовується геноцид. А потім нам пропонують компроміси. І коли Путін використовує як зброю кризу біженців, енергетичну кризу, газ, електроенергію, нафту – ми маємо використовувати як зброю нашу єдність. Єдність всього світу і єдність України”, – продовжив лідер “Європейської Солдіарності”.
Він підкреслив, що дуже важливо, що це була перша зустріч після проміжних виборів у парламент США.
“Для нас Сполученні Штати є ключовим союзником. І після проміжних виборів ми переконалися, що є двопартійна безумовна підтримка України. І ми говоримо не просто про постачання зброї, про санкції та ембарго – я про це говорив про це ще рік тому, що це точно зупинить Путіна. Про це додалася третя безумовна умова – це є членство України у НАТО”, – наголосив п’ятий президент.

Порошенко у Галіфаксі: є лише один механізм, який дійсно гарантує безпеку

Він додав, що якщо Швеція та Фінляндія почувають себе невпевнено з точки зору безпеки без членства у НАТО – то як Україна у поточній ситуації може себе відчувати безпечно?
“Ніяких інших гарантій світ не здатен надати. Ми це проходили і по Будапештському меморандуму, у по “Великій угоді” з Росією, і в іншому… Про будь що інше потрібно припинити говорити. У нас є єдиний надійний інструмент 5-та стаття Північноатлантичної угоди”, – констатував Петро Порошенко.
“І я пишаюся тим, що наша команда разом з нашими партнерами започаткувала створення Збройних сил України 2014 року, які так блискуче себе проявили. І мені приємно, що весь зал сьогодні плескав, віддаючи шану українським Збройним силам, українським солдатам, офіцерам, і генералу Залужному. Я пишаюся тим, що сьогодні є консенсусна позиція щодо фінансової допомоги, постачання зброї, санкцій та ембарго, притягнення Путіна та російських військових злочинців до відповідальності. Перший крок у зв’язку з терористичною атакою на MH17 днями зроблений. І ключова позиція – НАТО.
І мені здається, що поки не всі готові до цього, але величезний крок нашою наполегливою роботою на безпековому форумі у Галіфаксі, ми зробили”, – зазначив лідер української опозиції.
Після безпекової конференції у Галіфаксі Петро Порошенко вилітає у Вашингтон.
“Ми плануємо кілька надважливих зустрічей. Це зустріч у Пентагоні, Держдепі, з неурядовими організаціями, виступи у Atlantic Council, Foreign Affairs Council, дуже важливі зустрічі з конгресменами та сенаторами. Це все робиться для того, щоб ми зміцнили підтримку в Україні і щоб вона не залежала від політичної конфігурації у США. Ми твердо переконані – Сполучені Штати на нашому боці”, – підсумував він.
Як повідомлялось, раніше Петро Порошенко пояснив міністру оборони США Ллойду Остіну, чому Україна має бути членом НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Тільки членство у НАТО здатне гарантувати Україні безпеку – Порошенко про підсумки конференції у Галіфаксі appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією