Координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США “відхрестилася” від заяви керівника апарату генсека НАТО про те, що Україна має поступитися територію в обмін на членство в Альянсі.
Про це він розповів під час брифінгу.
Кірбі спростував повідомлення про обговорення можливості членства України в НАТО в обмін на поступки територією.
“Це не відповідає дійсності”, – зазначив він
Представник Білого дому нагадав, що Україна у майбутньому стане частиною Альянсу, Сполучені Штати підтримали її вступ на саміті блоку у Вільнюсі.
“Зараз потрібно зосередитися на допомозі Києву у військових діях та поверненні територій країни під контроль”, – наголосив він.
Абсолютно неприйнятно: в Україні відреагували на заяви НАТО про поступки Росії в обмін на членство
Нагадаємо, начальник канцелярії генсека НАТО Стіан Єнссен припустив ймовірність територіальних поступок України на користь РФ в обмін на членство в Альянсі.
Напередодні Греція приєдналася до вільнюської декларації країн “Групи семи” (G7) щодо підтримки України, на основі якої розроблять гарантії безпеки, що діятимуть до вступу нашої країни в НАТО.
Тим часом німецький дипломат та глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен у липні заявив, що скептично ставиться до гарантій країн G7 Україні, про які вони оголосили на другий день саміту НАТО у Вільнюсі, порівнюючи їхні гарантії з Будапештським меморандумом.
Слід зазначити, що напередодні Президент США Джо Байден підтвердив, що союзники домовилися гарантувати безпеку України до її вступу в НАТО, наголосивши на тому, що жодна країна не може приєднатися до Альянсу, якщо йде війна.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram
The post Територіальні поступки України в обмін на членство в НАТО: у США відреагували на заяву посадовця Альянсу appeared first on Прямий.
Схожі новини
Делегації України та РФ завершили перемовини у Стамбулі: деталі
В Україні змінили порядок розрахунку пенсійного стажу
Сибіга підбив підсумки перемовин делегацій України, США та Туреччини: що відомо про зустріч