fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Талібан захопив дев’ять з десяти південних районів Афганістану

У вівторок таліби продовжили наступ на південь Афганістану, захопивши дев’ять з десяти районів провінції Гільменд. У відповідь афганські військові нанесли авіаудари, аби захистити містечко Лашкаргах.

Якщо талібам все ж вдасться захопити Лашкаргах — це стане важливим моментом в історії наступу, який триває вже кілька місяців. Також це буде перша столиця провінції, яку зможуть захопити таліби за багато років.

За словами місцевих жителів, під час бойових дій їм довелося залишатися у своїх будинках. Вони не мали змоги вийти навіть по товари першої необхідності. Водночас представники Талібану ходили містом.

Водночас елітні підрозділи афганських військових сил відправили з Кабулу на допомогу афганським силам, оскільки уряд утримував ключові будівлі. Зокрема, місцеву поліцію та штаб армії.

Заступник голови ради провінції Гільменд Маджид Ахунд підтвердив, що “Талібан” контролює дев’ять з десяти районів, а також міську мережу радіо та телебачення. Вони перестали передавати будь-які повідомлення та вести трансляції.

Командувач афганськими силами в провінції Гільменд генерал Самі Садат закликав жителів районів, які контролюють бойовики, евакуюватися. При цьому, він не назвав можливих шляхів. Однак, додав, що заплановано нові авіаудари.

Поділитися цією публікацією