fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Світова ізоляція РФ: Норвегія не пропустила вантаж для росіян на Шпіцбергені

Після запровадження санкцій проти Російської Федерації за повномасштабне вторгнення в Україну, Норвегія відмовилася пропустити вантаж на свій архіпелаг Шпіцберген, на якому у містечку Баренцбург проживають російські шахтарі.
Про це повідомляє видання NRK.
За інформацією Міністерства закордонних справ Норвегії, конкретну заявку на отримання дозволу на транспортування було відхилено ще 15 червня.

У Польщі пропонують демілітаризувати російський Калінінград

Наразі на прикордонній станції Стурскуг “застрягли” 20 тонн російських товарів, які прямували до російського шахтарського міста Баренцбург на території Шпіцбергену.
Відомо, що заявку подала гірничодобувна компанія “Траст Арктиквугілля” і посольство Росії надіслало листа до МЗС Норвегії, попросивши про виняток із санкцій. У листі росіян йдеться, що вони бояться гуманітарної кризи, якщо товари не будуть пропущені через Стурскуг.
Однак у МЗС Норвегії заявили, що в Баренцбурзі діють ті самі закони, що й на всій території Шпіцбергену.
Натомість Генеральний консул РФ Сергій Гущов розповів, що ситуація стабільна і російські дипломати працюють над отриманням пільг для товарів з гуманітарних міркувань.
До слова, російські вантажі раніше прибували на Шпіцберген з Мурманська до Тромсе вантажівками через єдиний КПП “Стурскуг” на кордоні РФ та Норвегії. Сьогодні вантажі на острови доставляє єдине вантажне судно Bring, яке вирушає на архіпелаг кожні 10 днів. У Баренцбурзі мешкають близько 500 людей, серед яких шахтарі, які працюють на вугільних шахтах російського “Арктиквугілля”.
Довідка: Шпіцберген перебуває під норвезьким суверенітетом, але має унікальний статус, закріплений Шпіцбергенським трактатом від 1920 року. Він надає громадянам усіх країн, що підписали його, рівні права щодо економічної експлуатації природних ресурсів. Зараз Росія – єдина країна, крім Норвегії, яка підтримує економічну присутність на архіпелазі. Там також розташовано генконсульство Російської Федерації.
Нагадаємо, що раніше схожа ситуація склалася і з російським Калінінградом. Литва з 18 червня припинила транзит підсанкційних вантажів між Калінінградською областю і основною територією РФ.
А тим часом Європейський Союз продовжив санкції проти Росії через спробу анексії Крима та міста Севастополя ще на рік. Вони діятимуть до 23 червня 2023 року.

“Блокада Калінінграда”: Кремль звинуватив Литву у “відкритій агресії” та пригрозив “негайною реакцією”

Крім того, Європейський Союз із 14 червня у межах шостого пакета санкцій проти Росії через війну в Україні відключив найбільший російський банк “Сбєрбанк”, а також Россільгоспбанк та Московський кредитний банк від міжбанківської системи SWIFT.
Як відомо, ЄС запровадив шостий пакет санкцій проти РФ, який передбачає заборону російської нафти і відключення від SWIFT.
Проте Європейський Союз послабив шостий пакет санкцій проти Росії, виключивши з нього заборону на доступ до хмарних сервісів.
Деякі лідери ЄС не поспішають говорити про сьомий пакет санкцій, називаючи мету запровадження газового ембарго ще важчою. Зокрема, бельгійська влада закликала Європейський Союз зробити паузу у запровадженні санкцій проти РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Світова ізоляція РФ: Норвегія не пропустила вантаж для росіян на Шпіцбергені appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією