Колишній очільник Державної фіскальної служби Роман Насіров 10 квітня з’явився у Вищому антикорупційному суді — вперше після гучної історії з його несподіваною мобілізацією, яку пізніше скасували. Суд продовжив на два місяці запобіжний захід у справі про хабар розміром 722 мільйони гривень, що став рекордним в історії українського правосуддя.
Про це стало відомо з трансляції судового засідання.
Зазначається, що відповідно до рішення суду, Насіров залишається під особистими зобов’язаннями — йому заборонено залишати межі Київської області, спілкуватися з іншими фігурантами справи, він зобов’язаний носити електронний браслет, регулярно з’являтися до суду та здав всі документи для виїзду за кордон.
Варто наголосити, що повний текст ухвали буде оголошено 15 квітня.
Історія кримінальних проваджень щодо Романа Насірова
Роман Насіров, колишній голова Державної фіскальної служби України (ДФС), фігурує у двох масштабних кримінальних справах: так званій “газовій справі” Олександра Онищенка та справі про отримання неправомірної вигоди від бізнесмена Олега Бахматюка.
У березні 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали Романа Насірова за підозрою в зловживанні владою та службовим становищем. Слідство встановило, що протягом 2015–2016 років Насіров, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконні вказівки щодо надання безпідставних розстрочок податкового боргу для трьох компаній: ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест” та ТОВ “Надра Геоцентр”. Ці дії призвели до збитків державі на суму близько 2 мільярдів гривень.
У липні 2017 року розслідування щодо ролі Насірова в “газовій справі” було завершено, і стороні захисту було надано доступ до матеріалів справи.
У жовтні 2022 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила Роману Насірову про підозру в отриманні неправомірної вигоди на суму понад 722 мільйони гривень від власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка. За версією слідства, ці кошти були надані за сприяння у відшкодуванні податку на додану вартість (ПДВ) компаніям Бахматюка.
У травні 2023 року НАБУ та САП завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт щодо Насірова та його радника до суду. Ця справа стала однією з найбільших в історії України за сумою неправомірної вигоди.
У лютому 2024 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) продовжив тримання під вартою Романа Насірова, зменшивши суму застави зі 100 до 70 мільйонів гривень. У травні 2024 року за Насірова внесли заставу в розмірі 55 мільйонів гривень, після чого його було звільнено з-під варти.
У квітні 2025 року стало відомо, що Роман Насіров намагався мобілізуватися до Збройних сил України, однак цей процес був скасований після службового розслідування. Після цього він з’явився на судове засідання у справі про отримання хабаря.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Суд продовжив запобіжний захід Насірову у справі про рекордний хабар: деталі засідання appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Конгресі США зареєстрували законопроєкт щодо санкцій проти компаній Китаю: що передбачає документ
США закривають частину військових баз у Сирії
РФ має показати готовність до завершення війни в Україні