fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Суд продовжив Червінському тримання під вартою без права на заставу до 19 квітня: подробиці справи

Шевченківський районний суд Києва продовжив на 15 днів, до 19 квітня, тримання під вартою полковника ССО Романа Червінського. Майже рік тому йому оголосили підозру в справі щодо обстрілу російськими окупантами аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області.
Про відповідне рішення суду повідомив адвокат військового Костянтин Глоба.
Адвокат наголошує, що сьогоднішнє рішення судді є тенденційно новим у справі, оскільки вперше ухвалено не в угоду обвинувачення.
“Суддя вперше у справі прийняв інше рішення, аніж вимагала прокуратура, продовжили строк тримання під вартою лише на 15 днів! Особисто я з рішенням не погоджуюсь, оскільки вважаю, що 03.03.24р Шевченківський Районний суд м. Києва вже прийняв єдине законне рішення, – повернув клопотання прокурору”, – зазначив Глоба.
Тим часом у коментарі кореспонденту “Суспільного” адвокатка Романа Червінського Людмила Куса розповіла, що захист буде оскаржувати рішення і наполягатиме на скасуванні “будь-яких обмежень для Червінського”.

Верховний Суд визнав незаконним переведення Червінського на військову службу в Донецьку область

“Оскільки ми вважаємо, що і підозра не обґрунтована, і ризики відсутні, ми не можемо просити нічого іншого, ніж взагалі скасувати всі запобіжні заходи”, – пояснила адвокатка.
Куса додала, що прокуратура скерувала обвинувальний акт у справі Червінського за місцем злочину до Кіровоградського райсуду області для розгляду по суті й наступне підготовче засідання відбудеться там.
“Будемо заперечувати (рішення прокуратури — ред.). Позиція захисту полягає в тому, що справу там слухати фактично неможливо. Ми вважаємо, що воно повинно бути саме в Києві, тому що всі дії проходили в столиці. Тому вважаємо, що правильна підсудність тут”, – наголосила вона.
Куса зауважила, що поки тривало досудове розслідування, слідство провело десятки експертиз, серед яких: визначення тілесних ушкоджень військових, розрахунок вартості пошкоджених українських літаків та майна.
“Ми побачили їх суть, цих військових експертиз, де експерти поперекручували всю інформацію і написали абсолютно нелогічні висновки. Експертиза, яка встановила вартість пошкоджених літаків, які знаходились на аеродромі та були знищені російською ракетою, визначалась ринковою вартістю цих літаків, посилаючись на російські сайти, бо саме в Росії ці літаки виробляються”, – сказала захисниця Червінського.
Що відомо про “справу Червінського”
У період з квітня по липень 2022 року українські службовці, серед яких був військовий ССО, колишній розвідник Роман Червінський, намагались завербувати російського пілота і вмовити його перегнати в Україну військовий літак. Однак операція зірвалася, а СБУ згодом порушила кримінальну справу.

Шевченківський суд залишив ексрозвідника Червінського під вартою ще на 60 діб: деталі

24 квітня СБУ затримала колишнього виконувача обов’язків командира однієї з частин Сил спецоперації Романа Червінського. Його підозрюють в причетності до невдалої операції, яка завершилася ударом росіян по аеродрому під Кропивницьким
25 квітня Червінський, якого затримали у справі про ракетний обстріл росіянами аеродрому “Канатове”, заявив про політичний тиск. Журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook, що вже подав заяву, щоб взяти Червінського на поруки. Перед цим адвокатка Червінського Людмила Куса заявила відвід слідчому судді Ользі Чайці через її відмову випускати підозрюваного з боксу і через закриття судового слухання.
Відвід було відхилено. Та сама суддя Чайка продовжила вести засідання за зачиненими дверима – ЗМІ до зали суду не пустили. Захист наполягає, що саме ця суддя закрила справу заступника керівника Офісу президента Олега Татарова і вбачає у цьому політичний контекст.
При цьому суд відмовився приймати будь-які докази на користь командира однієї з частин Сил спецоперацій, полковника Романа Червінського, якого підозрюють у перевищенні влади через операцію з викрадення російського літака. За словами головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова, генерал Віктор Ганущак приїхав виступити особисто на захист свого підлеглого – але судді відмовились його заслухати.
Слід зазначити, що Червінський був одним із розвідників, які у 2020 році організовували операцію із затримання російських бойовиків групи “Вагнер”, виманюючи їх у Білорусь. Там службовці ПВК мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні. Однак операція зірвалась, виліт “вагнерівців” відклали, а тим часом їх затримали в Мінську.
Коли ця історія стала публічною, то отримала назву “вагнергейт”. Кілька розвідників публічно звинуватили Офіс президента в тиску й у зриві операції. Серед них був і Червінський. Йому разом із кількома колегами анулювали закордонні паспорти та звільнили з розвідки.
28 грудня 2023 року українському колишньому розвіднику Роману Червінському оголосили підозру в спробі заволодіти 100 тисяч доларів. Він нібито видавав себе за посадовця Державної фіскальної служби.
7 лютого 2024 року повідомлялось, що один з основних свідків у справі полковника ССО Романа Червінського не прийшов на судове засідання Шевченківського районного суду, де розглядається питання про продовження строку тримання під вартою ексрозвідника.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Суд продовжив Червінському тримання під вартою без права на заставу до 19 квітня: подробиці справи appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією