fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Сто днів Трампа: чому у Конгресі заговорили про імпічмент

Rep. Dan Bishop, R-N.C., nominates Rep. Byron Donalds, R-Fla., for speaker ahead of the seventh round of voting in the House chamber as the House meets for the third day to elect a speaker and convene the 118th Congress in Washington, Thursday, Jan. 5, 2023. (AP Photo/Andrew Harnik)

Перші сто днів президентства Дональда Трампа варто сприймати як своєрідну вакцину проти необдуманих рішень, що призвели до обвалу рейтингів глави держави і навіть запустили процес імпічменту на тлі невдоволення американців поточною економічною ситуацією.

Таку думку висловив Олександр Краєв, експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма”.
“Мені здається, що ці 100 днів поки варто сприймати як певну вакцину, яка запустила в організмі процеси, які роблять організм більш стійким, більш стабільним, сильнішим і таким, що готовий до нових випробувань. Тому що, якщо подивитися насправді на те, що було зроблено, то більше 65% всіх подань, законотворчих актів і ініціатив, які подавалися в президентську адміністрацію, або не пройшли голосування в Конгресі, або були заблоковані судами”, – зазначив Краєв.

За його словами, перші сто днів президентства Трампа можна вважати своєрідною вакциною.
“Коротше кажучи, дуже багато шуму з нічого, говорячи словами англійського класика. Тому мені виглядає так, що Трамп за ці 100 днів всьому світу показав, як це може виглядати, як це може працювати, чому це не потрібно попускати і чому це не потрібно дозволяти, навіть у виконанні президента США. Тому насправді саме тому я називаю ці 100 днів певною вакциною, вона показала світу, наскільки погано може бути, і вказала, що йому треба ставати більш резистентним”, – пояснює експерт.

Водночас, як наголошує Краєв, у самих Сполучених Штатах розпочалися негативні процеси, що вдарили по рейтингу Дональда Трампа.

“Його рейтинг падає… Трамп побив власний антирекорд. Тобто під час свого першого терміну він був найменш популярним президентом за весь час спостережень, тобто за останні майже 70 років. Він мав 44% підтримки протягом своїх перших 100 днів президентства. Тут для контексту варто сказати, що навіть такі одіозні президенти, як, скажімо, Джордж Буш-молодший, мав 64% підтримки після 100 днів президентства”, – зауважив Краєв.

При цьому, додав він, не лише економічна, а й зовнішня політика не знаходить підтримки серед американців.

“На початку його президентства більше 55% американців підтримували його позицію стосовно України і стосовно Росії. Зараз же його позицію щодо України і Росії підтримує лише 30% опитаних американців. У перспективі найбільші втрати від цього понесе сама Республіканська партія. Давайте не забувати, за півтора роки довибори в Конгрес, будуть перебиратися 100% місць у Палаті представників і 35% місць у Сенаті. І повірте, з такими темпами республіканці ці вибори програють в пух і прах”, – резюмував експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.

Поділитися цією публікацією