fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Статут ООН не відповідає світовим реаліям – Україна пропонує змінити устав організації

Статут Організації об’єднаних націй востаннє змінювали у 1973 році. Так, “членом” Радбезу ООН у документі усе ще значиться Радянський Союз.
Про це заявив, виступаючи з трибуни Генасамблеї, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, повідомляє “Укрінформ“.
“Дивовижно, але процес внесення поправок зупинився 48 років тому – попри те, що світ XXI століття не можна порівняти зі світом 1973 року. Карта світу кардинально змінилася, і такі штучні утворення, як Радянський Союз, відійшли в минуле. Вони зникли з карти світу, але все ще присутні в Статуті ООН”, – пояснив Кислиця.

Зеленський на саміті ООН зустрівся з генсеком НАТО: про що говорили

Дипломат переконаний, що Статут не відображає сьогоднішнього світу “ні де-факто, ні де-юре”. Своєю чергою,  Секретаріат ООН, усвідомлюючи це, використовує у своїх матеріалах формулювання, яких немає в нинішньому тексті Статуту, “оскільки держави-члени не домовилися про зміни”.
Кислиця наголосив на тому, що країни мають переглянути Статут, зокрема, у частині відмови від права вето постійного члена стосовно вирішення конфліктів, у яких він є стороною.
“Наша країна й далі наполягатиме на перегляді ролі права вето в роботі Ради Безпеки. Це необхідний елемент для завершення реформи Радбезу. Абсолютно недоречно, що постійний член Ради Безпеки має привілей користуватися правом вето при розгляді ситуацій, у яких він безпосередньо залучений як сторона конфлікту. Тому делегація України рішуче підтримує всі ініціативи, спрямовані на обмеження використання права вето”
Кислиця пояснив, – такі обмеження мають стосуватися розгляду в Радбезі випадків геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів, а також конфліктів і ситуацій, до яких залучений постійний член, оскільки він “не може голосувати неупереджено через конфлікт інтересів”.

В ООН заявили про початок нової гонитви озброєнь

Окрім цього, необхідно посилити представництва групи країн Східної Європи – має бути виділено додаткове місце в категорії непостійних членів, оскільки східноєвропейська група має одне з найменших представництв у Радбезі – 23 держави переставляє лише одна.
Раніше заступник глави МЗС України Микола Точицький заявив на брифінгу в ООН, що Росія продовжує нарощувати елементи загрозливого військового потенціалу на окупованому Кримському півострові, в тому числі ядерних можливостей.
Нагадаємо, управління верховного комісара ООН у справах біженців доставило на тимчасово окуповані території Донецької й Луганської областей України 106 тонн гуманітарного вантажу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Статут ООН не відповідає світовим реаліям – Україна пропонує змінити устав організації appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією