fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

США звинуватили Зеленського у зриві угоди про надра: чого очікувати Україні

США звинуватили Україну у зриві підписання угоди про надра, що вкрай негативно вплине на подальші відносини з американською стороною. Причому дивно, що саме президент Володимир Зеленський ініціював угоду про українські копалини, а потім сам її і почав руйнувати, не пропонуючи жодних альтернатив.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політолог Володимир Цибулько.
“Треба нагадати, що саму ідею доступу американців до українських надр ініціював Володимир Зеленський, і очевидно, що він потрапив у пастку. Уявіть собі, міністр фінансів Сполучених Штатів долає 11 тисяч кілометрів для того, щоб не підписати нічого з Володимиром Зеленським. Якщо українська сторона не мала наміру нічого підписувати, чому вони чесно не попередили американську сторону і притягнули Скотта Бессента до Києва, щоб нічого не підписати і фактично увійти з ним у ледь не базарну сварку?” – зазначив Цибулько.

Глибокі надра меншовартості: чому Україні не варто підписувати угоду про рідкісноземи

При цьому він висловив здивування такими процесами, адже саме Зеленський ініціював угоду про українські надра, а потім сам її і почав руйнувати.
“Це означає, що Україна перетворюється на недоговороздатну країну. Тим більше, що американці дуже чітко спостерігали абсолютно дивовижну історію з підписанням так званих безпекових угод, які по суті не працюють ні на йоту, бо вони не є угодами, а меморандумами, які не мають потужнішого характеру, ніж Будапештський меморандум, який неодноразово критикувався Зеленським”, – додав політолог.
Таким чином, на думку Цибулька, наразі спостерігається “абсолютне розчарування” з американського боку, що у свою чергу позначається на прихильниках республіканців.
“Різко почала скорочуватися частина республіканців, які підтримують надання фінансової і збройної допомоги Україні. Вони кажуть, що це проблема України, хай Україна сама вирішує. Мені здається, угода з надрами була б не просто попередженням Росії, щоб вона навіть не мала жодних намірів захопити ці надра, а ще й свідченням довготривалої стратегічної дружби і партнерства зі США… Пропонуйте угоду конкурентну з Євросоюзом, і хай Сполучені Штати разом з ЄС ділять доступ до надр. Це теж ринковий підхід, але цього не зроблено”, – пояснює політолог.

Угода про рідкісноземи: чому влада приховує ключові деталі

Напередодні міністр фінансів США Скотт Бессент повідомив, що українська делегація найближчим часом відвідає США для переговорів щодо угоди про корисні копалини. Він зазначив, що після нещодавніх дискусій у Білому домі Міністерство фінансів США досягло прогресу в узгодженні угоди. Крім того, українська сторона вже залучила радників для її підготовки.
Згодом віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвредила, що цього тижня українська делегація вирушає до Вашингтона для проведення технічних переговорів з американською стороною щодо нового проєкту угоди про стратегічну співпрацю у сфері корисних копалин.
Нагадаємо, народний депутат Ярослав Железняк отримав повний текст рідкоземельної угоди України з США. Тоді в уряді повідомили, що Кабмін формує позицію щодо робочої версії угоди про корисні копалини, яку отримали від США. Натомість адміністрація Трампа очікує, що Київ швидко підпише нову угоду, яка надасть США значну владу над українською економікою.
При цьому новий варіант угоди не передбачає гарантій безпеки, яких прагне Україна. Проте є пункт про повернення Сполученим Штатам всіх витрачених на військову допомогу грошей. У минулій версії такої вимоги не було. Водночас Дональд Трамп застеріг Володимира Зеленського від відмови підписати угоду щодо корисних копалин, пригрозивши “великими проблемами” у разі такого рішення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post США звинуватили Зеленського у зриві угоди про надра: чого очікувати Україні appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією