У Білому домі заявили, що США більше не будуть посередником у перемовинах між Україною та Росією. Однак не варто драматизувати ситуацію, адже це може бути стратегією США щодо створення передумов для прямих переговорів з країною-агресором.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політичний оглядач Геннадій Дубов
“Йдеться не про найгірший сценарій, коли Штати нас покидають і залишають сам на сам з Російською Федерацією в плані перемовин. Це, можливо, певний розвиток тієї логіки, яку Штати пропонували. Давайте почуємо те, що сказав пан Келлог. Він звертає увагу на те, що основні параметри з його точки зору погоджені. Наша влада забула сказати, як це часто останнім часом відбувається. Але, можливо, тут навпаки є відповідний крок вперед з точки зору позитиву, з точки зору розвитку ситуації”, – зазначив Дубов.
Москва вгамувала свої апетити і готова знизити територіальні претензії до України
На його думку, США могли створити передумови для прямого діалогу між Україною та РФ.
“Останніми тижнями ми чули багато різних висловлювань і з нашого боку, і з боку РФ про те, що нібито є певні передумови для того, щоб цей діалог знову поновився. Цього, як ми знаємо, не було, мабуть, вже з квітня 2022 року, коли завершила роботу свою Стамбульська група”, – додав політичний оглядач.
Водночас він нагадав, що існує указ президент України про нібито заборону прямих перемовин з країною-агресором.
“Пригадаємо риторику і Путіна, і інших російських посадовців, які вимагали скасувати указ президента, який нібито забороняє прямі перемовини з ними. Насправді, якщо почитати його текст, там ніякої заборони нема, але формат дійсно цікавий. Думаю, що знову-таки ми лише можемо виходити з нашого досвіду, а саме Стамбульських перемовин. Так чи інакше, якщо прямі перемовини розпочнуться, це буде десь відтворювати ту ж позицію. Тобто якийсь такий мікс посадовців Офісу президента, Верховної Ради України і, можливо, Кабміну”, – пояснює Дубов.
Напередодні у Державному департаменті США заявили, що Штати “змінять підхід” до спроб зупинити війну в Україні та планують зайняти менш активну роль в цьому питанні. Там також нагадали слова держсекретаря Марко Рубіо про те, що США планують “змінити підхід” до своїх спроб наблизити завершення російсько-української війни.
Знекровлена країна: Зеленський може залишитися в історії як останній президент України
При цьому віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що не очікує швидкого завершення російсько-української війни, попри попередні обіцянки Дональда Трампа зупинити війну після обрання.
Раніше “Прямий” повідомляв, що переговори між США та Росією щодо припинення війни в Україні фактично зайшли в глухий кут — Кремль наполягає на своїх максималістських вимогах. Президент РФ Володимир Путін заявив, що не погодиться на жодну угоду без визнання російського контролю над чотирма українськими регіонами — Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською областями.
Тим часом Росія офіційно відкинула ключові умови потенційної мирної угоди, на які сподівалися у Вашингтоні. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у понеділок заявив, що Москва вимагає “міжнародного визнання” анексії п’яти українських регіонів як обов’язкову умову будь-яких домовленостей. Ця позиція стала черговим ударом по зусиллях команди Дональда Трампа домовитися з Кремлем.
Відомо, що імовірна мирна угода між США, Росією та Україною, яку активно лобіює адміністрація Дональда Трампа, несе серйозні ризики для національної безпеки України та загальної стабільності в Європі. Ідея такого компромісу — не що інше, як пастка, замаскована під дипломатичне рішення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post США виходять з мирних перемовин: чим це загрожує Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
На українських АЗС відчутно здешевшав бензин
Китай заявив про можливі перші кроки щодо перемовин зі США
Українців чекає помітна зміна офіційного курсу долара