fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

США вигадали нову схему фінансування України за рахунок заморожених російських активів: у ЗМІ дізнались подробиці

США запропонували залучити десятки мільярдів євро боргу для України під заставу майбутнього прибутку від заморожених російських активів. Однак країни “Великої сімки” розділилися в думках щодо того, що робити з цими коштами. У Євросоюзі зокрема хотіли б віддати Києву лише прибутки, отримані від відповідних активів.
Про це йдеться у матеріалі видання The Moscow Times.
Зазначається, що у суперечках щодо використання заморожених резервів Банку Росії для допомоги Україні намітився новий поворот, який може стати компромісним варіантом для США і країн ЄС.
Наразі американці закликають конфіскувати резерви, європейці ж самі активи чіпати не хочуть, побоюючись непередбачених наслідків для євро і своєї фінансової системи. Навіть пропозиція Бельгії та США використати резерви під заставу кредиту або облігацій, що дало б змогу вже зараз передати Україні десятки, якщо не сотні мільярдів євро, не зустріла розуміння.
Поки що ЄС вирішив лише перераховувати Києву доходи, які приносять резерви в результаті виплати відсотків і погашення, оскільки ці кошти спочатку Росії не належали.

“Прогрес буде досягнутий на саміті країн G7”: у Великій Британії розповіли про перемовини щодо передачі Україні заморожених активів РФ

Тому представники Вашингтона внесли нову пропозицію – залучити позикові кошти під майбутні доходи. Ідею озвучив, виступаючи в Києві, Даліп Сінгх, заступник радника з національної безпеки Білого дому, який відповідає за міжнародну економіку. Є можливість “значно збільшити вартість одержуваного з плином часу потоку доходів”, адже “не можна чекати нескінченно, необхідно вивчати всі можливі способи максимізувати для України вартість заморожених резервів”, – сказав Сінгх.
Замість того, щоб передавати Україні щорічні доходи від резервів, концептуально можливо передати доходи за 10 або 30 років. Їхня поточна вартість оцінюється в дуже велику суму, – йдеться у матеріалі.
Зробити це, за словами Сінгха, можна, випустивши облігації або видавши кредит, забезпечені майбутніми доходами від резервів. Країни “великої сімки” можуть видати гарантії за новими облігаціями, щоб залучити до купівлі приватних інвесторів.
Як сказав Financial Times європейський чиновник, який бере участь в обговоренні, випуск облігацій дав би змогу отримати 30-40 млрд євро, якщо ґрунтуватися на оцінці доходів від резервів, що перебувають у депозитарії Euroclear, у найближчі 10 років, і 50-60 млрд євро – з розрахунку на 15-20 років.
Утім розмір доходів буде сильно залежати від рівня процентних ставок, обмовився чиновник. Наразі базова ставка Європейського центробанку перебуває на багаторічному максимумі 4%. Але на засіданні в четвер ЄЦБ натякнув, що може почати знижувати її вже в червні, якщо інфляція утримуватиметься біля цільового рівня 2% (у березні вона становила 2,4%).

Заморожені активи РФ наврядчи підуть на потреби ЗСУ: в ОП розповіли куди спрямують кошти

Моделювання майбутніх доходів видається “більш-менш надійним на період у рік, а далі потрібно дивитися”, сказав чиновник, “потрібно бути дуже обережним” в оцінках.
Нову пропозицію обговорять міністри фінансів країн “Великої сімки” на полях саміту МВФ і Світового банку наступного тижня. За словами Сінгха, мета – ухвалити рішення з цього питання до саміту лідерів G7 у червні.
Наразі лідери ЄС погодилися передавати Україні 90% доходів від резервів, що становлять зараз 3-4 млрд євро на рік, – переважно на закупівлю зброї, а також на відновлення економіки (рішення ще потребує офіційного затвердження). Якщо прийняти пропозицію США, можливий компроміс, за якого частина коштів піде на зброю, частина – на економіку, а частина – на заставу за кредитом, пише FT.
“Уявімо собі, що у нас є 1 млрд євро таких доходів. Тоді 300 млн можна направити на відновлення, 300 млн – Україні на самозахист і 300 млн – на забезпечення випуску кредитів”, – сказав газеті дипломат ЄС, попередивши, що обговорення триває.
Дехто, щоправда, висловлює сумнів у надійності такої схеми. Що буде, якщо випустити облігації, забезпечені доходами за 10 років, а за кілька років війна закінчиться, резерви розморозять і повернуть Росії за мирною угодою, ставить питання чиновник однієї з провідних країн ЄС.
Що відомо про заморожені активи РФ

Євросоюз готує новий 14-й пакет санкцій проти Росії: чого торкнуться обмеження

Наприкінці березня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про підтримку ідеї щодо використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі зброї та боєприпасів Україні.
Тим часом Угорщина хоче заблокувати ідею щодо скерування доходів від заморожених активів РФ для закупівлі зброї для ЗСУ. За даними неназваного високопоставленого європейського дипломата, більшість представників держав ЄС виступають за те, щоб спрямувати конфісковані активи РФ на купівлю озброєння для українських військових.
Раніше повідомлялося, що три країни-члени Європейського Союзу виступили проти плану Єврокомісії використовувати прибуток, отриманий від заморожених російських активів, для закупівлі озброєння для України.
Натомість Верхня палата парламенту Швейцарії 7 березня підтримала пропозицію уряду про скерування Україні заморожених російських активів. У цій країні зберігається понад вісім мільярдів доларів Центрального банку РФ.
Окрім того, офіційний Лондон готовий “позичити” Україні всі заморожені активи Центрального банку РФ з огляду на те, що Росія все одно буде змушена виплатити репарації після війни.
Наприкінці лютого група міжнародних юристів надіслала офіційним представникам країн G7 листа, у якому йдеться, що конфіскація заморожених активів РФ можлива, причому вона не суперечить міжнародному праву.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post США вигадали нову схему фінансування України за рахунок заморожених російських активів: у ЗМІ дізнались подробиці appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією