fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

США та Велика Британія уклали першу “історичну торгівельну угоду”: що передбачає документ

Президент США Дональд Трамп урочисто оголосив про досягнення першої великої торгівельної угоди між Сполученими Штатами та Великою Британією, назвавши її “історичною” та прикладом для майбутньої зовнішньоекономічної політики. Про це він написав у Truth Social.

За словами Трампа, угода стала “поворотним моментом” не лише для американського експорту, а й для зміцнення стратегічного партнерства з Лондоном.

Він наголосив, що на відміну від попередніх адміністрацій, які “ніколи не дбали” про подібні досягнення, саме його команда змогла реалізувати важливий прорив.

“Сьогодні неймовірний день для Америки. Разом із нашим сильним союзником, Великою Британією, ми уклали першу історичну торгівельну угоду від Дня визволення”, – зазначив Трамп, маючи на увазі 2 квітня, коли США оголосили про запровадження тарифів на імпорт.

У рамках домовленостей США очікують понад 6 мільярдів доларів надходжень від 10-відсоткових тарифів, а також приблизно 5 мільярдів доларів додаткових експортних можливостей для американських фермерів, скотарів і промисловців.

Зокрема, угода передбачає розширення доступу до британського ринку для яловичини, етанолу, хімікатів, машинобудівної продукції та низки інших товарів.

Окремо президент наголосив на безпековому аспекті: між двома країнами створюється зона торгівлі алюмінієм і сталлю, а також формуються нові ланцюги постачання у фармацевтичній галузі, що має зміцнити національну безпеку обох країн.

“Велика Британія відкривається. Їхня країна була дещо закритою, і ми це цінуємо”, – додав Трамп, пообіцявши спрощене митне оформлення товарів і швидке двостороннє переміщення продукції без бюрократичних бар’єрів.

Остаточне юридичне оформлення угоди очікується найближчим часом, однак головні положення вже узгоджені.

Відомо, що американський президент Дональд Трамп запевнив, що США укладе нові торгівельні угоди з Європейським Союзом і Китаєм.

Нагадаємо, США вирішили надати 90-денну відстрочку для понад 75 країн, які ведуть переговори з американськими регуляторами щодо торгівельних бар’єрів і тарифної політики. На цей період взаємні мита будуть тимчасово знижені на 10%.

Зазначимо, що понад 50 країн звернулося до Білого дому з проханням розпочати перемовини після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита на імпорт товарів із понад 180 країн.
До слова, адміністрація президента США Дональда Трампа заявила, що планує укласти 90 торгових угод за 90 днів.

Поділитися цією публікацією