fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

США і Китай проведуть неофіційні переговори щодо ядерної зброї: у ЗМІ назвали орієнтовні дати

США та КНР планують провести переговори щодо контролю над ядерним озброєнням. Відповідне повідомлення з’явилося на тлі рішення Кремля про відкликання ратифікації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.
Про це пише The Wall Street Journal.
За даними видання, переговори мають відбутися 6 листопада. Зазначається, що це буде перша подібна зустріч між представниками США та Китаю з часів президентства Барака Обами.
При цьому журналісти наголошують, що незважаючи на неофіційний характер переговорів, вони дозволять американським чиновникам з’ясувати у своїх китайських колег ядерну доктрину Пекіна. Окрім того, ймовірно, обговорюватиметься нарощування ядерного арсеналу КНР, який завжди був набагато меншим, ніж у США та Росії.
“Китайське керівництво все ще готується до довгострокового суперництва з США. Є надія, що якщо цей обмін думками вдасться зберегти та регулярно проводити в майбутньому, то це відкриє можливості для більш предметної розмови”, – наводить видання слова співробітника Фонду Карнегі за міжнародний мир Тун Чжао.

Слід зазначити, що відповідне повідомлення з’явилося на тлі рішення Кремля про відкликання ратифікації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Як пишуть російські ЗМІ, президент РФ Володимир Путін підписав відповідний документ.
Перед цим Держдума Росії розпочала процедуру відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Це питання порушив президент Росії Володимир Путін 5 жовтня на виступі у міжнародному дискусійному клубі “Валдай”. За його словами, Росія практично завершила роботу над новою ядерною зброєю. Для її випробування достатньо відкликання зазначеної ратифікації..
Нагадаємо, наприкінці жовтня Росія провела тренування стратегічних ядерних сил під керівництвом Володимира Путіна, в якому брали участь всі три типи носіїв ядерної зброї – наземні, морські та авіаційні.
Слід зазначити, що нещодавно голова Російської православної церкви патріарх Кирил прирівняв розробку ядерної зброї до “божого промислу”. За його словами, зброя масового ураження, розроблена в Сарові, дозволила РФ залишитися вільною та незалежною країною, а сама зброя була створені нібито під “покровом преподобного Серафима Саровського”.
До слова, у Пентагоні попередили, що за останній рік Китай створив близько ста ядерних боєголовок, причому темпи нарощування запасів зброї масового ураження перевищують попередні прогнози США.

Поділитися цією публікацією