fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

СПИСОК із 620 російських шпигунів, у якому один ймовірний агент опинився в центрі одного з найбільших особистих скандалів в історії Уолл-стріт

О 09:00 за київським часом 28 березня цього року контррозвідка Міністерства оборони України опублікувала на своєму офіційному сайті список із, за її словами, 620 співробітників Федеральної служби безпеки Росії ФСБ.
Для співробітників читали “шпигуни”, і в тому, що здавалося нищівним і цілеспрямованим ударом по ворогу, українці розкрили повні імена агентів, номери їхніх паспортів, дати народження, номери мобільних телефонів і навіть реєстрації автомобілів деяких.
№139 у списку розвідників України
Список був в алфавітному порядку (за прізвищем), тому вам доведеться пройти трохи нижче, перш ніж дістатися до № 139, який, як і її колеги, значився пов’язаним із штаб-квартирою ФСБ у страшній будівлі на Луб’янці в Москві, колись удома. до КДБ і джерелом величезного витоку шпигунської інформації.
Детальніше про № 139 згодом.
За даними України, кілька названих агентів належали до Управління зовнішньої розвідки Федеральної служби безпеки (ФСБ), яке Путін особисто створив, коли був головою ФСБ.
Вони також працювали під “глибоким прикриттям” у країнах НАТО – у деяких випадках протягом десятиліть – майже так само, як десять агентів SVR (іншої філії російської секретної служби) до їх масового арешту ФБР у США. ще в 2010 році.
З цього приводу федерали розпочали десятирічне розслідування так званої російської програми «нелегалів» — також її називають “Операція “Історії про привидів”. Роль кожного російського агента полягала в тому, щоб збирати інформацію про вразливі місця колег, друзів і роботодавців і надсилати її своїм керівникам для подальшого використання за допомогою шантажу або компромату, як це називають росіяни. В ідеалі вони мали дружити з іноземними громадянами в академічному середовищі, які одного дня могли б зайняти владні та впливові посади.
Авторство: сховище ФБР
Колумбійський університет, мабуть, найбільш улюблений заклад Ліги Плюща в США з боку ЦРУ, коли справа доходила до найму персоналу, явно звернувся до SVR. Дійсно, незважаючи на всю увагу ЗМІ навколо гламурної російської шпигунки Анни Чепмен, федералів найбільше хвилювала її менш фотогенічна колега Синтія “Сінді” Мерфі. У 2008 році Мерфі вступила на програму “Executive MBA” в Колумбійському університеті, орієнтуючись на своїх однокурсників і викладачів протягом 20-місячної програми, особливо на тих, хто був завербований ЦРУ або перебував у обробці заявки в американському університеті. секретна служба.
За словами Тодда Шелтона, спеціального агента ФБР: “Її відвідування Колумбійського університету було величезною можливістю отримати доступ до перспективних професіоналів у США”. Його колега Марія Річчі також розповіла, як Сінді та її чоловік Річард Мерфі також шпигували на користь Росії. , записували нескінченні дискусії про те, як отримати доступ до людей у політичних і політичних колах.
Вона додала: “Сінді Мерфі писала про людей, які потенційно були зацікавлені в отриманні роботи в ЦРУ. Це мало для нас значення”.
Вищезгадана Анна Чапмен – ім’я при народженні Анна Василівна Кущенко – пішла зовсім іншим шляхом, збираючи компромат на високопоставлених бізнесменів, працюючи в лондонському банку Barclays, фірмі приватних літаків (NetJets), а пізніше як міжнародний агент з нерухомості, в якому працювало 50 співробітників. людей у Нью-Йорку. Вона визнала себе винною за звинуваченням у змові з метою діяти як агент іноземного уряду і була відправлена назад до Росії в 2010 році в рамках американсько-російського обміну полоненими.
Пізніше ФБР описало Чепмена як одного з нової породи офіцерів розвідки – шпигунів, які діяли на виду у всіх, з обліковими даними, які добре витримували перевірку. Вони були молодшими, а у випадку з Чепмен — головоломкою, яка, за словами керівника контррозвідки ФБР Френка Фіґлюцці, “була все ближче й ближче” до спокушання чинного члена кабінету міністрів США під час її арешту.
На офіційному сайті опубліковано список із 620 російських шпигунів
Повертаючись тепер до оприлюдненого Україною списку з 620 шпигунів.
Українська розвідка перебуває в дружніх стосунках з Америкою, про що свідчать члени Палати представників, які цього тижня зустрілися з Кирилом Будановим, начальником Головного управління оборонної розвідки України, та його колегою Олександром Литвиненком, головою Головного управління розвідки України.
Воно вивчало роботу ФБР із викриття та затримання російських шпигунів з близької сторони та вчилося з цього. Однак у нього немає ресурсів для проведення десятирічних операцій зі спостереження – тому, ймовірно, рішення оприлюднити список і, сподіваємося, таким чином посилити російські операції.
І як з’ясували сили Путіна після вторгнення в Україну ще в лютому, за місяць до оприлюднення так званого списку шпигунів, недооцінка можливостей меншого сусіда обходиться значною ціною.
Голова комітету України у закордонних справах Олександр Мережко заявив виданню «Новини національної безпеки», що, хоча він особисто не знайомий з жодним із імен у списку, у нього немає підстав сумніватися в його достовірності.
“Список був створений нашою розвідувальною службою після, мабуть, ретельного дослідження”, — сказав він. “Ми відомі своєю ретельністю, тому я б припустив, що кожен, хто читає це, сприйме це дуже серйозно”.
Це підводить нас до останнього комюніке управління розвідки його країни, з цього приводу брифінгу, яке воно дало низці провідних українських газет на початку цього місяця, в якому вказувалося на низку справ, пов’язаних зі шпигунством, які були розкриті після опублікований березневий список. Це було підтвердженням його віри в те, що по обидва боки Атлантики є сотні оперативників, яких необхідно затримати.
Вони мали на увазі розслідування Проекту звітності про організовану злочинність і корупцію (OCCRP) щодо Інни Ящишин , відомої російської шпигунки українського походження, яка познайомилася з колишнім президентом Трампом у його приватному маєтку у Флориді, видаючи себе за спадкоємицю банку; Викриття Bellingcat щодо Ольги Колобової , співробітника ГРУ, яка використала легенду про те, що була ювеліром і світською левицею в Неаполі, щоб націлити на чиновників на базі НАТО там медові пастки; і викриття газетою Die Zeit двох ще неназваних шпигунів, які працювали державними службовцями в міністерстві економіки Німеччини, змінюючи внутрішні звіти, щоб показати Росію у вигідному світлі.
Українська розвідка назвала російською шпигункою Гузель Ганієву, колишню модель російського походження, яка вела суперечку з фінансистом Уолл-стріт Леоном Блеком
Гузель Ганієва (WhatsApp)
Тоді прийшло рішення виділити номер 139 у своєму шпигунському списку на брифінгу розвідки: “Чому, запитали вони, ніхто в Америці чи Європі не прослідкував їхню інформацію щодо Марії Геннадіївни Гучапшевої, народженої 10.12.1981 р., у рос. Республіка Північна Осетія-Аланія, також відома як Гузель Кінг, Гузель Ганієва, Гузель Гупщева або Гузель Оганезова. За словами українських чиновників, вона регулярно подорожувала між Москвою, Лондоном і Нью-Йорком.
Вони сказали, що вона недовго працювала журналістом, потім моделлю; а також вступив студентом до університету Ліги плюща, щоб націлитися на впливових бізнес-лідерів США та Великобританії. У неї були стосунки з Гарольдом Ван Арнемом IV, багатим фінансистом, що дозволило їй стати постійною присутністю на світській арені Нью-Йорка. Ван Арнему, засновнику Money.net, було лише 44 роки, коли його знайшли мертвим у своїй квартирі в Грінвіч-Віллідж у жовтні 2018 року. Пізніше причиною смерті назвали природні причини.
Публічні пошуки NSN також показують, що Гарольд Арнем і Гузель Ганієва були названі співборжниками у 2005 році за позовом Tribeca Equity Partners щодо несплати 4686,23 доларів за оренду квартири на Фултон-стріт, 110 у Нью-Йорку (Нью-Йорк окружний цивільний суд, справа № LT-079696-05, 8 липня 2005 р.).
Також є ще один поворот. За словами українців, цей агент був близьким соратником Олени Бренсон , також відомої як Олена Черних, яка втекла зі США саме тоді, коли її збиралися заарештувати ще в 2020 році. Їхня розвідка вказувала на те, що шпигун тісно співпрацював з Бренсоном, щоб націлити впливові бізнесмени з політичним впливом.
Олена Бренсон: Російський центр, Нью-Йорк
Це узгоджувалося з обвинувальним висновком Міністерства юстиції США від 2021 року, в якому 61-річного Бренсона описували як шпигуна, який просуває інтереси Росії в Америці та підпорядковувався безпосередньо Путіну. Її завдання полягало в тому, щоб діяти за вказівками з Москви щодо організації зустрічі 2016 року з тодішнім кандидатом у президенти Дональдом Трампом “або його дочкою”.
Бренсон нібито відвідав ряд заходів до Міжнародного жіночого дня, щоб познайомитися зі своїми цілями, і на одному з таких заходів у 2008 році вона познайомила фінансиста-мільярдера Леона Блека з російською моделлю, яку він помітив у натовпі. Насправді, як зазначено в брифінгу розвідки, агент був лише одним із кількох привабливих російських оперативників, яких Бренсон залучив до заходу в надії заманити в пастку Блека та інших присутніх діячів Уолл-стріт.
Ім’я цієї жінки – яке ЗМІ добре знають із серії вибухових судових позовів, які надходили туди й назад від її адвокатів і тих, кого залучив Блек – було Гузель Ганієва. Її син, Олександр Кінг, також носить те ж прізвище, що й король Гузель, згадуваний у так званому списку шпигунів.

І так само, як імена жінок, згаданих у файлах української розвідки, вона регулярно подорожує між Нью-Йорком, Лондоном і Москвою. Записи не збігаються з датою народження: Ганієва, колишня модель, народилася роком пізніше, 13 травня 1982 року. Тим не менш, для шпигунів зазвичай змінюють дати свого народження, зазвичай надаючи підроблені документи для отримання легітимних документів. державні водійські права як частину їхньої легенди (як нібито зробила Інна Ящишин у кількох штатах).
Що відомо з позову проти Блека в червні 2021 року про наклеп і сексуальне насильство, це те, що Ганієва переїхала з Росії до Сполучених Штатів як мати-одиначка у віці двадцяти років. Це також показує, що через Блека вона змогла отримати співбесіди в Goldman Sachs у Нью-Йорку, Лондоні та Москві – потенційно йдучи подібним шляхом, як Анна Чепмен працювала в банківському та діловому світі.
Гузель Ганієва насолоджується центром уваги
Ганієва також спілкувалася з вищими ешелонами американського бізнес-спільноти – про особисті стосунки, про які ФСБ може тільки мріяти, – поки все не пішло нанівець.
У зустрічному позові за позовом Ганієвої від січня 2022 року адвокати Блек розповіли, як їхній клієнт таємно записував її заяву про те, що «різні видатні люди — від міжнародного філантропа Лена Блаватника до колишнього мера Нью-Йорка Майкла Блумберга до хворого видавця Морта Цукермана — стежать або переслідують її за вказівкою містера Блека”.
І хоча в її свідченнях згадувалося лише про те, що вона вивчала математику в неназваному університеті, 52-сторінковий зустрічний позов Блека показав, що це був Колумбійський університет і що він заплатив за її навчання. Колумбія, як було зазначено раніше, була альма-матер російської шпигунки Сінді Мерфі.
У старому профілі LinkedIn вказується, що Ганієва двічі навчалася в Колумбійському університеті: перший раз, коли вона отримала там ступінь бакалавра в 2014 році, і другий, коли вона здобула ступінь магістра наук з менеджменту в 2017-2018 роках – як двічі перевірено на тимчасовій візі. заявку, яку вона зробила ще студенткою.
Студентська віза для Гузель Ганієвої
У якийсь момент між ними вона також вступила до Університету Фордхема, а нещодавно у 2019-2020 роках у Школі права Кордозо в Нью-Йорку, де плата за навчання починається від 67 792 доларів на рік.
Приблизно в цей час Гузель Ганієва подала документи на навчання в Московський фізико-технічний інститут (МФТІ), але незабаром після цього відмовилася від участі. США ввели санкції проти інституту в листопаді 2021 року через його допомогу в розробці військової продукції для військових замовників. МФТІ також є активним вербувальником для російських спецслужб.
Цікаво, що судовий позов Блека проти Ганієвої провалився на першій перешкоді, коли він заявив, що хтось за лаштунками фінансує її справу проти нього, зрештою спекулюючи на низці імен, які суддя відкинув як “безпідставні”.
Українці хотіли б, щоб ми повірили, що це російська держава. Незважаючи на це, зрозуміло, що Ганієва – подібно до Ольги Колобової в Неаполі – веде спосіб життя, який значно перевищує її кошти, у цьому випадку вона колишня модель, чия остання оплачувана робота була в Лабораторії орального дизайну Джейсона Дж. Кіма в Нью-Йорку приблизно десять років тому.
Блек, здається, був її єдиним визнаним джерелом коштів у той період, списав понад 1 мільйон доларів у вигляді позик і на одному етапі запропонував їй щомісячні платежі в розмірі 100 000 доларів протягом 15 років.
Однак, як пояснює фінансист у своєму зустрічному позові, він припинив фінансувати її спосіб життя в 2015 році, коли він сказав, що вона намагалася виманити у нього 100 мільйонів доларів.
Ганієва тим часом продовжує літати першим класом між Лондоном, Москвою та Нью-Йорком, на додаток до випадкових зупинок у школі її сина в Швейцарії. Повідомляється, що магнат запропонував заплатити 2 мільйони фунтів стерлінгів, щоб вона мала право на “золоту візу” Великобританії, щоб почати нове життя, але це не вдалося.
Це не завадило Ганієвій відвідати Великобританію в 2018 році, зупинившись у розкішних апартаментах у Найтсбріджі, які належать офшорній компанії Blue Coral Asset Corp, зареєстрованій на Британських Віргінських островах. Оренда подібних двоповерхових мезонетів на одній вулиці може досягати 15 000 фунтів стерлінгів на тиждень.
Її дім у Нью-Йорку — це квартира в престижній будівлі Time Warner на Columbus Circle, розкішній 80-поверховій резиденції з власним театром на 1200 місць. Вона не є власником нерухомості та орендує будівлю в середньому 34 950 доларів на місяць.
NSN звернулася до Гузель Ганієвої за її коментарями через WhatsApp. Хоча здавалося, що наші повідомлення видно, вона не відповіла. Ми також звернулися до пана Блека за коментарем через його піарника, але нам сказали, що йому нічого сказати з цього приводу.
Пара все ще сперечається в судах, і в скандалі, який, здавалося, має все, що ми тепер маємо звинувачення в шпигунстві з боку країни, яка не має жодної сокири, щоб зачепити Ганієву особисто, а також будь-якої відомої приналежності до Блека.
Хоча Річард Мур, глава МІ-6, нещодавно заявив на Аспенському форумі безпеки, що 400 російських шпигунів, які діяли під дипломатичним прикриттям, було вислано з усієї Європи, здається, що саме російські шпигуни, які діють під недипломатичним прикриттям або як нелегали, становлять реальну небезпеку на майбутнє.
The post СПИСОК із 620 російських шпигунів, у якому один ймовірний агент опинився в центрі одного з найбільших особистих скандалів в історії Уолл-стріт appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією