fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Споживання червоного м’яса та м’ясопродуктів підвищує ризик розвитку серцевих хвороб

Споживання яловичини, баранини, свинини та м’ясопродуктів (processed meat – англ.) збільшує ризик серцевих хвороб. На це вказує зведений аналіз даних низки досліджень, проведених серед майже півтора мільйона людей протягом 30 років. Дослідження опубліковане у середу в журналі Critical Reviews in Food Science and Nutrition.

Споживання цих видів м’яса також викликає хворобу серцевих судин, що є провідною причиною смертності та інвалідності по всьому світу. Хвороба розвивається, коли на стінках судин утворюються холестеринові бляшки, що заважає надходженню крові до серця.

З кожними 50 грамами спожитої яловичини, баранини та свинини ризик серцевого захворювання зростає на 9%, йдеться у дослідженні. А зі споживанням 50 грамів м’ясопродуктів – бекону, ковбаси чи шинки – ризик збільшується на 18 відсотків. Разом з тим, рекомендована Американським товариством ракових захворювань порція м’яса – 85 грамів. Порція ж філе чи стейку у стандартному стейк-ресторані важить від 250 до 350 грамів.

Співавторка дослідження Аніка Кнюппель, епідеміологиня Оксфордського університету каже, що оброблене м’ясо становить найбільші ризики щодо серцевих хвороб, повідомляє CNN.

“Це така ж ситуація, як із раком кишечнику, коли споживання обробленого м’яся становить більші ризики, ніж червоне м’ясо”, каже Кнюппель.

Разом з тим, це дослідження вказує, що з’вязку між споживанням пташиного м’яса – курятини чи індички – та збільшенням ризиків серцевих хвороб нема. Дієтологи кажуть, що більшість пташиного м’яса не має насичених жирів, які містить червоне м’ясо, чи солі, яку використовують у м’ясопродуктах. Як і насичені жири, сіль становить загрозу здоров’ю людини. Її надмірна кількість підвищує тиск, а також обмежує потік крові до серця.

Загалом же, щоб зменшити ризики серцевих та судинних хвороб, спеціалісти рекомендують переходити на рослинні дієти.

Однією з найкращих називають Середземноморську дієту. Низка досліджень вказують на те, що вона знижує ризики діабету, високих рівнів холестерину, деменції, послаблення пам’яті, депресії та раку грудей. Разом з тим, Середземноморська дієта може зміцнити кістки, покращити здоров’я серця та продовжити тривалість життя.

Поділитися цією публікацією