Проєкт Спеціального трибуналу, який має на меті притягнути до відповідальності винних у злочині агресії проти України, технічно завершений і чекає політичного схвалення.
Про це повідомляє DW.
Зазначається, що відповідний спецтрибунал ще називають “трибуналом для Путіна”, адже йдеться про судовий механізм, покликаний розслідувати дії найвищого керівництва РФ та Білорусі, що планували та реалізовували вторгнення в Україну.
У коло підозрюваних входять близько двадцяти високопоставлених осіб, включаючи військових і політичних лідерів.
Йдеться не лише про президента РФ Володимира Путіна, прем’єра Михайла Мішустіна і главу МЗС Сергія Лаврова, але й про інші ключові фігури, причетні до підготовки агресії.
Попри формальний імунітет перших осіб держав, розслідування триватимуть. Проте обвинувачення або ордер на арешт поки не можливі без зняття імунітету. Саме цю обставину критикують правозахисники, наголошуючи, що вона створює небезпечний прецедент.
Проєкт трибуналу передбачає його розташування в Гаазі. Формально він буде створений на основі Ради Європи, а юрисдикцію надасть Україна. Однак перспективи запуску суду залишаються невизначеними.
Після перемоги Дональда Трампа на виборах США вийшли з Основної групи, яка формувала концепцію трибуналу, ймовірно, не братимуть участі ані політично, ані фінансово.
Цей крок Вашингтона став ударом для ініціативи. Участь США могла б стати потужним сигналом підтримки глобальної справедливості. Але наразі Спецтрибунал опинився між правом і політикою, і невідомо, хто переможе.
Раніше повідомлялось, що західні союзники узгодили ключовий принцип роботи майбутнього Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України — Володимир Путін не буде притягнутий до заочного суду, поки залишається президентом Росії. Ця умова закладена в проєкті угоди, що має стати юридичною основою трибуналу під егідою Ради Європи.
Нагадаємо, що 7 березня, міністри держав Європейського Союзу під час засідання Ради юстиції та внутрішніх справ ЄС обговорять трибунал для російського диктатора Володимира Путіна.
Як повідомлялося, генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе заявив, що спеціальний трибунал щодо злочину агресії буде створений в межах Ради Європи. Це може статися вже у 2025 році. Наразі до ініціативи долучилася 41 країна.
До слова, Сполучені Штати Америки можуть припинити міжнародні зусилля з переслідування Росії за вторгнення в Україну.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Спецтрибунал у Гаазі розслідує злочини агресії 20 російських і білоруських посадовців: що відомо appeared first on Прямий.
Схожі новини
Трубіцину, Одарченку, Дмитруку та іншим корупціонерам влади – відкритий кордон, а Прокопіву з “ЄС” домашній арешт
Росіяни вбили трьох цивільних у Мирнограді на Донеччині
У Володимирській області РФ вибухнув один із найбільших арсеналів боєприпасів: що відомо