Від створеного Євросоюзом спецтрибуналу для РФ за злочини проти України не варто очікувати швидких рішень через специфіку західних інституцій. А сам процес матиме у першу чергу психологічний ефект, щоб Європа не забувала про російську агресію.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політтехнолог Олексій Голобуцький
“Я розумію емоційну складову українців, які починають писати, що європейці все затягують, вони не хочуть його робити. Але ми повинні розуміти різність психології інституцій європейських, західних і українських. Наприклад, моє покоління народилося в одній державі, живе в іншій державі, майданів декілька штук, війна, і все це на одне покоління. У європейців такого немає вже фактично 100 років, 80 років. Плюс тривалість їхніх держав – це не зрівняти з Україною. Інституції, судової системи і тому подібне”, – зазначив Голобуцький.
При цьому він нагадав історію щодо заморожених російських активів, коли європейські інституції дуже повільно працюють у цьому напрямку. “Яскравий приклад – це замороження російських активів. Здається, з нашої пострадянської психології, що тут складного? Взяти і забрати 260 мільярдів заморожених російських активів і віддати Україні. Але так не працює. Тому весь світ хоче бути зразком Європи, як зразок життя, як зразок судової системи, як зразок законів і тому подібне”, – додав політтехнолог.
Путіна не судитимуть заочно за агресію проти України, поки він президент: Захід визначив межі трибуналу щодо РФ
“І так само з цим судом. Не треба зневажати це абсолютно. Буде інституція, яка буде постійно існувати. Ми ж не знаємо, як буде далі історія. Ніхто нічого не знає абсолютно. Зараз здається, що це надовго, це на десятиріччя. Наприклад, у минулому році президент Сирії Асад теж так думав і проводив вибори, в які він виграв 90% голосів. Зараз він сидить в Москві у зовсім іншому становищі”, – пояснює Голобуцький.
Окрім того, він провів паралелі з Нюрнберзьким процесом, коли більшість нацистських злочинців не були покарані.
“Нюрнберзький процес був запланований за два роки до цього, але він не був так сильно продуманий, як і денацифікація. Тому більшість злочинців нацистського режиму не були покарані. Це статистика просто. Не більшість навіть, а 99% злочинців не були покарані. Тому цей трибунал має ще й психологічний момент, щоб Європа не забувала, що це не є якоюсь локальною війною, яка стосується тільки України. Це дійсно агресія, перша агресія за 80 років в Європі проти однієї держави з боку іншої держави”, – резюмував політтехнолог Олексій Голобуцький.
Нагадаємо, 9 травня у Львові відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу зі створення спецтрибуналу для РФ за злочини проти України. Коаліція надала політичне схвалення створенню спеціального трибуналу.
Водночас, як повідомляв “Прямий”, Адміністрація президента США Дональда Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії, її лідера і союзників до відповідальності за військові злочини в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Спецтрибунал для Путіна: чи готова Європа до реальних дій appeared first on Прямий.
Схожі новини
Стокгольм хоче взяти міграцію під контроль
В Україні масово штрафують аптеки
В Україні значно подорожчали комуналка