Чинна влада розпочала кампанію з дискредитації НАБУ та САП. Причому слідчі дії щодо цих органів виглядають як спроба знищити репутацію антикорупційних структур, створених за підтримки західних партнерів.
Про це в етері “Прямого” розповів політолог Володимир Цибулько.
“Це виглядає як спецоперація з ліквідації самостійності цього антикорупційного кластера. Бо там же є і слідчі дії проти САП, і проти НАБУ. Якість кадрів і скандальність ДБР на порядок вища, ніж у НАБУ. Але чомусь ДБР ніхто не займається, а вчепилися саме в НАБУ і в САП як структури, які створені за участі західних партнерів”, – зауважив Цибулько.
Санкції проти Порошенка, обшуки в Шабуніна, зірваний конкурс БЕБ – Financial Times пише про ознаки авторитаризму в Україні
На його думку, ці слідчі дії є складовою медійної кампанії навколо затвердження очільника Бюро економічної безпеки.
“Ми спостерігаємо вже другий тиждень перипетії навколо затвердження керівника БЕБ. І мені здається, що в когось виникла ідея якось ув’язати БЕБ і НАБУ… Бюро економічної безпеки є предметом зобов’язань України перед Європейським Союзом на шляху до євроінтеграції. Тобто таке враження, що одним махом хочуть всі новостворені структури, які підштовхують нас до ЄС, ліквідувати або настільки знищити їх репутацію, щоб процеси довкола цих структур не були предметом звинувачень проти української влади”, – пояснює політолог.
Окрім того, він вважає, що такі дії проти Національного антикорупційного бюро виглядають помстою за справи щодо високопосадовців.
“Як відомо, НАБУ провело кілька дуже успішних розслідувань проти вищих посадовців. САП також зробила свою справу. Навіть Вищий антикорупційний суд вважався одним з найбільш кваліфікованих судів репутаційно до моменту, коли він не скомпрометувався на персоні Чернишова”, – додав Володимир Цибулько.
Дії влади сигналізують про бажання зруйнувати незалежність антикорупційних органів – Transparency International Ukraine
Нагадаємо, у Національному антикорупційному бюро заявили, що працівники СБУ, ДБР та Генпрокуратури провели щонайменше 70 обшуків щодо співробітників НАБУ. Слідчі дії проводяться без судових ухвал. У переважній більшості випадків підставами називаються участь окремих осіб у дорожньо-транспортних пригодах, проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з країною-агресором. Ці факти не є взаємопов’язаними, заявляють у НАБУ.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі також заявили, що Служба безпеки України без офіційного попередження прийшла до них з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю та отримала доступ до інформації про всі заходи та спецоперації, які проводять НАБУ і САП.
Тим часом у СБУ повідомили, що викрили бізнес у Росії одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ. За матеріалами справи, цей високопосадовець має контакти з представниками країни-агресора та допомагає своєму батькові-підприємцю вести незаконну торгівлю з Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Спецоперація проти НАБУ і САП: яка мета Банкової appeared first on Прямий.
Схожі новини
Patriot для України: з’явилися нові деталі угоди між Німеччиною та США
Обшуки у НАБУ: російський вплив чи політична гра
Уряд перейменував та реорганізував роботу низки міністерств