Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури. Законопроєкт №5465 підтримали 327 народних обранців.
Про це повідомляє пресслужба парламенту.
Понад 19 мільярдів на дороги: Зеленський підписав законопроєкт про зміни до бюджету
В проєкті закону сформулювали вимоги щодо якості літератури, яка використовується у навчальних закладах. Більше не будуть використовуватися підручники, що містять академічний плагіат, фабрикацію та/або підробку.
Також до програми не може потрапити література з ознаками дискримінації, крім випадків, коли такі матеріали використовуються для ілюстрування чи пояснення явищ дискримінації.
Законопроєкт №5465 визначає:
чіткі вимоги до якості навчальної літератури, насамперед у школах;
механізм перевірки дотримання цих вимог;
повноваження щодо науково-методичного забезпечення системи освіти.
Народний депутат Наталія Піпа наголосила, що новий закон встановлює чіткі вимоги до навчальної літератури, якою користуються у школах та визначає механізми перевірки дотримання цих вимог.
Щоб не було соди, яка лікує рак, потрібно докладно перевіряти підручники. Саме це регулює ухвалений закон. Розумні підручники готують розумних дітей!
Наталія Піпа Народний депутат України
Також підручники і навчальні посібники мають відповідати принципам системності, науковості, доступності, віковим та психофізіологічним особливостям здобувачів освіти, йдеться у проєкті закону.
Однак, проблема підручників не вичерпується порадами лікувати рак содою і вдягати спідницю до п’ят, щоб уникнути зґвалтування. У робочому зошиті “Людина і світ” для 4 класу є розповіді про російську антарктичну станцію “Восток” – замість української антарктичної станції “Академік Вернадський”. На громадян якої країни це розраховано? У підручнику з біології (Соболь) пов’язують індивідуальні особливості людини з її групою крові… Лишилося додати гороскопи та поради, як заряджати воду з телеекранів, і можна готувати нове покоління лікарів.
Інна Совсун Народний депутат України
Зазначимо, що “Тисячу Зеленського” за вакцинацію дозволили витрачати на книжки.
Нагадаємо, що в Одесі суд виніс злодіям незвичний вирок, а саме прочитати чотири книжки за крадіжку магнітол.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Сода вже не лікує рак: в Україні ухвалили закон про якість навчальної літератури appeared first on Прямий.
Схожі новини
Фейк про Севморзавод – така ж цинічна вигадка, як історії про «вбитого брата», «заробляння на війні» чи «Липецьку фабрику»
В Україні запрацювали Держреєстри після кібератаки
НБУ озвучив офіційний курс валют на вівторок