fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Слуги народу” пропонують розширити повноваження Зеленського

Депутати з фракції “Слуга народу” пропонують дозволити президенту приймати “політико-правові рішення” для повернення в Україну осіб, утримуваних або притягнених до кримінальної відповідальності, або засуджених на території держави-агресора (Росії). За невиконання такого “рішення” пропонують позбавляти волі на строк від 5 до 12 років.

Відповідний законопроєкт №5672 “Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України” зареєстрували у Верховній Раді нардепи від монобільшості Микола Стефанчук та Іван Калаур.

Автори законопроєкту пропонують впровадити в українське законодавство поняття “політико-правове рішення”, пише Прямий.

“Задля забезпечення своєчасного та ефективного захисту прав людини – прискореного вирішення питань, президент України може приймати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий метод”, – ідеться у законопроєкті.

“Невиконання або ж неналежне виконання одноосібно ухваленого президентом рішення карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років”, – йдеться у порівняльній таблиці норм чинного законодавства та законопроєкту.

Згідно з документом, “політико-правове рішення” поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах захищали незалежність і територіальну цілісність України, зокрема брали участь в антитерористичній операції (АТО) або Операції об’єднаних сил (ООС).

Законопроєкт передбачає, що для прийняття “політико-правового рішення” президент України має видати указ, який передбачає перерахованих осіб.

Автори законопроєкту також пропонують не застосовувати термін давності для звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили тяжкий або особливо тяжкий злочин на тимчасово окупованій території України.

Поділитися цією публікацією