fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Слуги народу” прагнуть контролювати мовного омбудсмена: в Раді зареєстрували відповідний законопроєкт

Двадцять дев’ять депутатів  зі “Слуги народу” з ініціативи Максима Бужанського пропонують парламенту дозволити Кабінету міністрів звільняти уповноваженого із захисту державної мови у разі визнання його роботи незадовільною. Про це йдеться у законопроєкті №6336 від 22 листопада.
Народний депутат Володимир В’ятрович наголошує на небезпечності такого законопроєкту, адже Уповноважений, який призначається урядом, стає залежним і може бути звільненим без належних підстав. “Бужанський разом з найодіознішими “слугами” – Брагаром, Третьяковою, Гетьманцевим і Ко – пропонує дозволити уряду знімати Уповноваженого будь-коли – через “назадовільний звіт” чи просто за поданням прем’єр-міністра. Тобто зробити інституцію, яка захищає мовні права українців, у тому числі від порушень закону високопосадовцями, цілковито залежною від цих посадовців”, – написав В’ятрович у Facebook.
Народний депутат наголосив: аби нововведення прийняли, у Раді навіть змінили головний комітет, який його має розглядати. “Щоб пропхати цей законопроєкт, у Верховній Раді навіть змінили головний комітет, який має його розглядати! Ще в понеділок на сайті Верховної Ради головним комітетом значився гуманітарний, який спеціалізується на мовній політиці і навряд чи підтримав би цю антиукраїнську авантюру. Але сьогодні головним записаний уже комітет з організації державної влади, голова якого Андрій Клочко також підписався під проєктом Бужанського.

Мовний закон: навіщо троє суддів заблокували прийняття рішення?

“Якщо монобільшість не підтримує цей законопроєкт, вона має публічно про це заявити і забезпечити його зняття з розгляду. Якщо ж відповідних заяв (і головне – дій) не буде, це означає, що Зеленський і його партія розпочали небезпечну атаку на закон про мову, і українцям треба підніматися, щоб дати цій атаці гідну відсіч”, – наголосив В’ятрович.
Нагадаємо, що раніше президент Володимир Зеленский скасував указ про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України (КСУ), який 14 травня 2013 року підписав колишній глава держави Віктор Янукович.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Слуги народу” прагнуть контролювати мовного омбудсмена: в Раді зареєстрували відповідний законопроєкт appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією