Росія виробляє понад 1400 балістичних ракет “Іскандер” та 500 крилатих ракет Х-101 за рік.
Про це пише The Economist з посиланням на оцінку України й звіт Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень.
Водночас як пишуть журналісти, в інших галузях поточні темпи виробництва нестійкі.
“Тільки 10-15% з 1500-2000 танків і 3 тисячі інших бойових броньованих машин, вироблених щорічно, є новими”, – пише The Economist.
За даними журналістів, решта ресурсів, які відновлюються зі старих радянських запасів, можуть вичерпатися до 2026 року, якщо нинішні темпи втрат збережуться. Зокрема, виробництво російської бронетехніки могло б досягти піку цього року.
Ці цифри наводяться у контексті оцінки можливого наступу РФ на країни НАТО. Видання пише, що поки війна в Україні триває, у Росії не буде вільних наземних сил, щоб становити серйозну загрозу НАТО.
“Але навіть якщо буде підписано угоду про припинення вогню, Росії буде важко відволікти велику кількість військ, бо це може дозволити Україні повернути собі територію”, – пише видання з посиланням на думку аналітиків.
Тому Росії доведеться створювати нові сили. Західні розвідувальні агенції ретельно вивчили, скільки часу це може зайняти і їхні висновки значно різняться. Так, США говорять про те, що Росія відновить свою армію “протягом наступного десятиліття”. Норвезька розвідка вважає, що це займе від п’яти до десяти років “найраніше”. Оцінки України припускають від п’яти до семи років. Німецькі — від п’яти до восьми років. Естонія відводить Росії три-п’ятирічний термін для створення нових формувань, залежно від перебігу війни, економіки Росії та збереження санкцій. При цьому ці терміни залежать від безлічі чинників, зокрема від виробництва техніки та озброєння.
Довідка.
“Іскандер” — це російський оперативно-тактичний ракетний комплекс, призначений для високоточного ураження цілей на відстані до 500 км. Має дві основні модифікації:
Іскандер-М — використовується російською армією, оснащений балістичними ракетами, що можуть нести як звичайну, так і ядерну боєголовку.
Іскандер-К — запуск крилатих ракет типу Р-500.
Комплекс мобільний, швидко розгортається та важко виявляється. Завдяки складній траєкторії польоту ракети важко перехопити, що робить його важливим елементом сучасної війни.
Ракета Х-101 — це російська далекобійна крилата ракета повітряного базування, здатна вражати цілі на відстані понад 5 тисяч кілометрів. Вона запускається з бомбардувальників, має високу точність і малу помітність для радарів. Активно використовується Росією у війні проти України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Скільки Росія виробляє за рік ракет “Іскандер” та Х-101: ЗМІ дізнались цифри appeared first on Прямий.
Схожі новини
Посольство США попередило про можливу масштабну атаку протягом наступних днів
Китайські почесті: яка справжня мета параду у Москві на 9 травня
Україна вислала двох угорських дипломатів у відповідь на дії Будапешта