У селі Чорна Тиса Ясінянської селищної громади, що у Рахівському районі на Закарпатті, священник Свято-Успенського храму УПЦ МП не дозволив занести тіло загиблого 26-річного бійця ЗСУ Дмитра Спасюка до церкви перед погребінням.
Про це, як повідомляє видання “Главком”, розповіла волонтерка Тетяна Когутич у Facebook.
Дмитро Спасюк з Чорної Тиси загинув 7 жовтня у віці 26 років. Молодший сержант, командир бойової машини зенітного ракетного взводу підрозділу 128 бригади, на момент повномасштабного вторгнення був у Чехії, але повернувся в Україну і пішов до війська. Раніше був контрактником, служив у ЗСУ, був в АТО.
Зі слів брата загиблого, сім’я не схотіла, аби Дмитра відспівував місцевий священник. Його попередили про те, що на чин похорону запросили інших отців із сусіднього Ясіня, де є парафії Української православної церкви.
“Мені перед похороном зателефонував голова, просив попередити священника, що ховатиме не він. Я подзвонив і сказав, мовляв, отче Віталію, так і так, на похороні у Дмитра правитимуть українські. А він мені на те: “А я що, москальський?” та й виключив телефон”, – розповідає брат загиблого Ярослав.
Підтримував російську агресію: СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП на Вінничині
Далі, за словами брата, отець Віталій більше не брав слухавки і ні з ким не спілкувався.
На похорон Дмитра Спасюка зійшлося дуже багато людей. За традицією, перед погребінням у Чорній Тисі заведено заносити померлого до церкви.
“Коли процесія підійшла до воріт церкви, представник церковної двадцятки вийшов, став на воротах і сказав, щоб несли в обхід. Виявилося, що двері до храму закриті зсередини. Там перебували старші жінки, вони визирали з вікон. Тоді тіло Дмитра в труні поклали просто перед входом до храму, відспівали і потім вже так понесли на кладовище”, – каже волонтерка.
Потім родичам розповіли, що священник начебто сильно образився, що його не запросили хоронити Дмитра Спасюка і що начебто саме він сказав не пускати похоронну процесію до храму.
Тим часом Спасюки і місцеві жителі цю ситуацію не хочуть лишати без реагування та прагнуть розголосу.
У ПЦУ повідомили про створення штучних перешкод для переходу громад з Московського патріархату
Зазначимо, попри те, що 27 травня 2022 року Собор УПЦ Московського патріархату ухвалив рішення “про повну самостійність і незалежність від РПЦ”, насправді залежності від Кремля ця релігійна організація так і не позбулася. Зокрема анексію українських земель “освячувало” духовенство УПЦ МП.
Як відомо, Собор УПЦ МП 27 травня ухвалив рішення про “самостійність і незалежність” від російської церкви. Водночас у РПЦ думки розділилися – від “руки Держдепу” до “єдності церков”. А у ПЦУ коротко прокоментували: “з великої хмари – малий дощ”.
Водночас Російська православна церква досі не виключила Онуфрія зі списку своїх головних ієрархів, попри показовий демарш, який той раніше начебто влаштував патріарху Кирилу.
Тим часом намісник Києво-Печерської Лаври митрополит УПЦ МП Павло нещодавно відвідав Туреччину, де провів зустріч з представниками російської церкви для отримання нових вказівок. При цьому він використав Молдову як транзитну територію, де його раніше було затримано при спробі вивезення церковного майна.
Крім того, як повідомлялося раніше, митрополит Луганський та Алчевський УПЦ Пантелеймон (Поворознюк) взяв участь в оголошенні незаконної анексії Російською Федерацією Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей.
Натомість Служба безпеки України підтвердила викриття керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині Іонафана. Він виправдовував російську агресію і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Сказали нести в обхід і зачинили двері до храму”: на Закарпатті священник УПЦ МП заборонив відспівувати бійця ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
В США припинив роботу TikTok
Ізраїль оголосив про початок припинення вогню у Секторі Гази
Інавгурація Дональда Трампа: де і коли дивитись пряму трансляцію церемонії