fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ШІ в українському війську: сержант ЗСУ розкрив деталі роботи інноваційних систем ППО

За даними видання The Economist, українці почали ефективно застосовувати нову стратегію у захисті неба, використовуючи зокрема штучний інтелект. Наразі ця система покриває близько 20 тисяч квадратних кілометрів України своїми акустичними сенсорами.
Подробиці у коментарі “Прямому” розповів Мар’ян Сулим, сержант ППО та керівник Zvook
“Це система Zvook. Ми почали розробляти її два з половиною роки тому з початком повномасштабного вторгнення. Так, іноземні країни трішки недооцінювали можливості виявлення, але це було продиктовано тим, що не було такої кількості використання дронів-противника на бензинових двигунах… Наш проект розпочав розробку доступних акустичних сенсорів, які повинні були розміщуватися, можна сказати, в шаховому порядку рівномірно по всій території України”, – каже Сулим.
За його словами, ці системи показали свою ефективність. “Вони за допомогою звуку, аналізу його технологіями машинного навчання, аналізують цей звук, класифікують його і здатні виявляти всі типи повітряних цілей, які низько летять, які чути за допомогою цих мікрофонів акустичного сенсора. В останні півроку розміщення акустичних сенсорів також відбувається на лінії бойового зіткнення, тому буде більше концентруватися також на ці небезпечні маленькі дрони з електричним двигуном”, – зазначив сержант сил ППО.

Порошенко показав як комплекс РЕБ “Ай-Петрі” “посадив” російський дрон SuperСam

Окрім того, він розповів про коефіцієнт корисної дії таких систем, тобто відсоток помилкових спрацювань.
“Станом на зараз, ці відсотки покращувалися протягом 2,5 років. Потужність і ефективність таких систем прямо залежать від кількості даних, які були зібрані, опрацьовані айтівцями для покращення цієї моделі штучного інтелекту. Станом на зараз це від 1,5% до 2,5% в залежності від типу цілі. Вони здатні покращуватись далі, і оскільки ця система допоміжна, вона не повинна заміщати собою класичні радарні системи протиповітряної оборони”, – пояснив Сулим.
За словами військового, станом на зараз Zvook покриває близько 20 тисяч квадратних кілометрів України своїми акустичними сенсорами. “Це найнебезпечніші ділянки – там, де вони показують найбільшу ефективність. Це ділянки, де росіяни дістають своєю артилерією об’єкти інфраструктури. Там також небезпечно розміщувати малі радарні системи. Там якраз найбільша ефективність систем Zvook проявляється”, – уточнив військовий.
Також він закликав долучатися до цієї інноваційної розробки. “Ми співпрацюємо з іншими розробниками, постійно закликаємо до цієї співпраці, а також шукаємо постійно інженерів, які готові зі своїми напрацюваннями долучитися і розширити функціонал нашої системи. Будь ласка, зв’язуйтесь, виходьте на зв’язок, у нас є доступний веб-сайт, куди можна написати, якщо у вас є ваші розробки, які можуть доповнювати. Або ви просто інженери, які хочуть долучитися до роботи”, – резюмував сержант сил ППО.

Фанера, вибухівка і мінімум складників: у РНБО розповіли про нові дрони, якими Росія атакувала Україну

Нагадаємо, вночі проти 31 липня росіяни атакували Україну керованою авіаційною ракетою Х-59 із повітряного простору окупованої Херсонщини та 89 “шахедами” із районів Єйська, Сещі, Курська та Приморсько-Ахтарська. При цьому були збиті усі 89 ударних безпілотників, виявлених радіолокаційними підрозділами Повітряних сил.
До відбиття повітряного нападу залучались мобільні вогневі групи усіх Сил оборони України, тактична авіація Повітряних Сил та армійська авіація Сухопутних військ, зенітні ракетні підрозділи та РЕБ Повітряних Сил. Також збито керовану авіаційну ракету Х-59, якою ворог атакував Миколаївщину.
Як повідомлялося, вночі та вранці 31 липня росіяни атакували ударними безпілотниками всю Україну. Щодо столиці, за кількістю ворожих БПЛА це була наймасованіша атака Києва з початку цього року, повідомили в КМВА. Повітряна тривога у столиці тривала понад сім годин, проте за 23 хвилини після відбою, о 6:33, була оголошена знову – і тривала майже півтори години.

Тим часом в уряді заявили, що Україна має потенціал виробляти понад три мільйони дронів щороку, завдяки достатнім виробничим можливостям та співпраці з міжнародними партнерами. Однак для досягнення цієї мети необхідне додаткове фінансування. Українська держава може забезпечити частину фінансування, тоді як інші потреби покриваються за рахунок західних союзників.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що західні винищувачі F-16 значно посилять українську ППО і допоможуть військовим на фронті, однак матимуть деякі обмеження. Зокрема для безпеки вони матимуть триматись на відстані 40 кілометрів від лінії фронту.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post ШІ в українському війську: сержант ЗСУ розкрив деталі роботи інноваційних систем ППО appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією