Міністерство здоров’я України попередило українців, які перехворіли на коронавірус про ймовірність появи постковідного синдрому та пояснило як з цим боротися.
Про це йдеться на Facebook-сторінці МОЗ України.
Кабмін збільшив фінансування COVID-лікарень
“Що таке постковід? Ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби, які неможливо пояснити жодним діагнозом. Такий стан може тривати від 5 до 12 тижнів або довше. Британські дослідження вказують, що у кожної п’ятої людини із позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів “, – резюмують у відомстві.постковідний синдром характеризується різними клінічними проявами, такими
У міністерстві пояснили, що постковідний синдром характеризується різними клінічними проявами, зокрема:
– слабкість,
– знесилення,
– тривалий кашель,
– задишка,
– втрата смаку та нюху,
– порушення сну та свідомості,
– тривожність,
– депресія,
– головний біль,
– суглобовий синдром,
– випадіння волосся,
– розлади ендокринної системи.
Водночас фахівці МОЗ наголошують, що наразі немає вичерпного переліку симптомів та станів, характерних для постковідного синдрому. Їх спектр широкий і постійно оновлюється та доповнюється.
Наявність антитіл не є підставою для відмови від вакцинації – МОЗ
До того ж не існує швидкого способу відновлення після коронавірусної хвороби, особливо, якщо зважати на різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта.
У МОЗ пояснили, що серед порад, які фахова спільнота дає пацієнтам, котрі перенесли COVID-19, є дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі.
Крім того, варто звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Варто консультуватись із сімейним лікарем щодо свого стану, обговорити ті скарги і симптоми, які виникли після захворювання COVID-19.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що за показниками захворюваності й госпіталізації Луганська й Херсонська області наближаються до “жовтої” зони епідемічної небезпеки.
Нагадаємо, що у відповідь на мітинг антивакцинаторів, полтавські медики продемонстрували кадри з переповнених COVID-лікарень та моргів з померлими від коронавірусу.
Крім того, згідно з даними МОЗ протягом 1-7 листопада в Україні госпіталізували 34 333 осіб, хворих на коронавірус. З них понад 91% пацієнтів не зробили жодного щеплення проти COVID-19.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Що робити у разі появи постковідного синдрому: роз’яснення МОЗ appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Дешевше купити системи Patriot, ніж відновлювати електростанції”: Боррель закликав надати Україні більше систем ППО
Росіяни атакували Золочів на Харківщині: постраждали люди
Аргентинський суд вперше в історії отримав позов від українця, якого в окупації катували росіяни