fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Що не так з законопроєктом про множинне громадянство: три небезпечні норми

Джерело: Facebook-сторінка автора
Сьогодні Верховна Рада проголосувала в першому читанні за внесений президентом законопроєкт №11469 про множинне громадянство.
Питання множинного громадянства саме по собі є дуже непростим і контроверсійним. Але навіть якщо, зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді.
По-перше, в ньому є відверто антиукраїнські норми, які дозволяють більшості іноземців, що набуватимуть наше громадянство, не складати до цього іспити з української мови, історії України та основ Конституції. Вдумайтеся: нам пропонують множити число громадян, які не мають уявлення про Україну, її історію, правовий лад і зовсім не володіють українською мовою!
По-друге, якщо в попередній версії президентського проєкту був перелік 33 держав Європи і Великої Сімки, з якими українці зможуть мати множинне громадянство, то тепер цей перелік зник.
Натомість у законопроєкті написано, що його ухвалять колись окремим законом. Які там будуть країни?! Туреччина? Китай? Білорусь? Чи може Росія? Яка логіка голосувати його окремо? Навіщо голосувати за кота в мішку?
По-третє, проєкт набуває чинності лише в пакеті з іншим, відверто антиконституційним законопроєктом, який ділить українських громадян на сорти і нівелює більшість позитивних сторін законопроєкту №11469.
Ці дуже істотні і дуже небезпечні положення закладалися в текст зовсім не для того, щоб їх виправляти в другому читанні. Але замість того, щоб відправити цей проєкт на доопрацювання, 247 депутатів натиснули кнопки “за”. І особливо шкода, що серед цих 247 – не лише “слуги народу” й уламки ОПЗЖ, голосуванням яких за відверто антиукраїнські норми нікого, на жаль, не здивуєш. На жаль, проголосували “за” і чимало депутатів з інших фракцій, які з точки зору здорового глузду не мали б цього робити.
Безумовно, згадані норми є обурливими і не будуть підтримані українським суспільством.
Але дуже школа, що в час війни громадянське суспільство змушене буде вчергове витрачати зусилля і час на те, щоб змусити відволікатися на внутрішні проблеми і змушувати владу відмовитися від чергових антиукраїнських забаганок.
Зазначимо, у законопроєкті №11469 пропонується допускати множинність громадянства у таких випадках: одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави; набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців; автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем; автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави; набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку; набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.
Крім того, у документі визначено й підстави, за яких людина може втратити громадянство України, зокрема: якщо громадянин України добровільно набув громадянство держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором чи окупантом, або громадянство іншої держави, громадяни якої не можуть набувати громадянство України у спрощеному порядку; якщо громадянин України використав на території України паспорт іншої держави, коли це може створити загрози національній безпеці чи інтересам України; якщо людина набула громадянство України, подавши неправдиві відомості, підроблені документи чи приховавши будь-який суттєвий факт тощо; якщо людина проходила військову службу за контрактом у державі, визнаній Верховною Радою державою-агресором чи окупантом; якщо щодо людини набрав сили обвинувальний вирок за вчинення злочину проти основ національної безпеки, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; за участь у збройній агресії проти України.
Нагадаємо, що у жовтні, президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє іноземцям і особам без громадянства обіймати офіцерські посади у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національної гвардії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Що не так з законопроєктом про множинне громадянство: три небезпечні норми appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією