fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ще одна країна НАТО підтримала ідею відправки своїх військ в Україну: що кажуть інші члени Альянсу

Очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що Захід не повинен повністю відкидати ідею скерування військ в Україну, якщо ситуація погіршиться.
Про це вона розповіла у коментарі Politico.
За словами глави зовнішньополітичного відомства Фінляндії, Захід не повинен виключати всього на довгострокову перспективу, “тому що ми ніколи не знаємо, наскільки серйозною стане ситуація”.
Водночас Валтонен наголосила, що наразі Фінляндія не планує відправляти жодних військ до України та не бажає обговорювати це питання. “Але фінська позиція чітка: ми не відправляємо зараз жодних військ (в Україну. – ред.) і не бажаємо це обговорювати”, – зазначила урядовиця.
Як нагадує Politico, ще наприкінці лютого тодішній президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявив про “широко поширену думку”, що військової присутності Заходу в Україні “не буде”.
Що відбувається на фінському кордоні

Французька підтримка України не має жодних меж і червоних ліній – Макрон

Нещодавно Фінляндія заборонила автомобілі з російськими номерами. Водіям дали тиждень, до 16 березня, щоб вивезти їх з країни. У вересні 2023 року у Фінляндії набула чинності заборона на в’їзд на територію країни легкових автомобілів із російськими номерами. Тоді в уряді Фінляндії уточнювали, що російські автомобілі, які вже знаходяться в країні, повинні залишити її територію протягом шести місяців, інакше такі транспортні засоби можуть бути конфісковані.
Раніше повідомлялося, що Фінляндія не буде відкривати пункти пропуску на кордоні з РФ. Влада країни зазначає, що проблема з нелегальними мігрантами не розв’язалася, тому уряд має підготувати низку жорстких заходів.
Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявив, що у Фінляндії через вступ до НАТО “тепер будуть проблеми”, тому Кремль планує створити Ленінградський військовий округ.
14 грудня повідомлялось, що Фінляндія може повністю закрити кордони із Російською Федерацією. Таке рішення аргументують російським дозволом на перетин фінського кордону шукачами притулку після того, як запрацювали два пункти пропуску на кордоні з РФ. Вони мали бути відкритими до 14 січня 2024 року, проте уряд Фінляндії зазначав, що готовий в будь-який момент скасувати рішення.
Що кажуть інші члени Альянсу
Очільник МЗС Італії Антоніо Таяні різко відкинув порушену президентом Франції Еммануелем Макроном ідею про можливість введення західних військ в Україну, адже, на його думку, це може спровокувати початок Третьої світової війни.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто теж заявив, що його країна не надсилатиме своїх військових до України для участі у війні проти Росії. За його словами, Заходу “варто уникати гучних заяв, як-от щодо відправки сил НАТО в Україну”.

У Німеччині підтримали передачу Україні ракет Taurus

Німецькі спецслужби надали уряду аналіз російських військових загроз, в якому стверджується, що Росія може напасти на територію НАТО “з 2026 року”. Відділ НАТО також висловлює занепокоєння щодо зростання військової потужності РФ та подальшої конфронтації, хоча не вважає, що це обов’язково призведе до війни.
Окрім того, за даними розвідки Естонії, після двох років повномасштабної війни проти України, Росія готує свою армію для можливого збройного конфлікту з НАТО. За даними агентства Foreign Policy, яке посилається на керівників зовнішньої та військової розвідки Естонії, РФ успішно переналаштувала свою економіку на воєнні рейки, що дозволило їй “все більш-менш знову йти за планом” для Кремля.
Тим часом Адміністрація президента США Джо Байдена не проти того, щоб союзники по НАТО відправили свої війська в Україну. Там заявили, що це є суверенним рішенням кожної нації. Водночас США не мають наміру закликати союзників припинити розмови про відправку військ до України.
Слід зазначити, що, за даними джерел газети Le Monde, офіційний Париж пропонує дати можливість спецназу та іншим військовим підрозділам перетинати український кордон, щоб поставити перед Росією “стратегічну дилему”. Джерела видання вважають, що присутність французьких підрозділів допоможе захистити деякі території України від ударів з боку Росії. Однак присутність західних військ в Україні не переступить “порогу войовничості”, тобто не обов’язково означає їхню участь у військових діях з РФ.
Нагадаємо, на зустрічі щодо підтримки України, яку 26 лютого скликав президент Франції Еммануель Макрон, він анонсував коаліцію далекобійної зброї для України та не виключив, що НАТО може відрядити військових в Україну.

Поділитися цією публікацією