У Парижі завершився саміт “Коаліції охочих”, у якому взяли участь представники 31 країни, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
Про це повідомляє The Guardian.
Зазначається, що учасники зустрічі обговорили подальшу підтримку України, санкційну політику щодо Росії та перспективи безпекових гарантій.
Збереження та посилення санкцій проти Росії
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив, що зняття санкцій з Росії зараз неможливе, а навпаки – країни коаліції мають посилювати обмеження проти Москви.
“Росія грає в ігри, і зараз не час для зняття санкцій. Ми обговорювали, як їх можна посилити, щоб збільшити тиск на Кремль і змусити його сісти за стіл переговорів”, – заявив Стармер.
Президент України Володимир Зеленський також різко висловився щодо можливості пом’якшення санкцій.
“Санкції – один з небагатьох реальних інструментів впливу на Росію. Якщо їх послабити зараз, а Москва порушить будь-яку угоду, повернути обмеження буде складно і тривало”, – підкреслив Зеленський.
Франція та Британія направлять військову місію до України
Президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що французько-британська військова місія вирушить до України для опрацювання формату підготовки українських військових.
“Ми доручили нашим міністрам оборони забезпечити відправку команди в Україну у найближчі кілька днів для тісної співпраці з українськими партнерами”, – заявив Макрон.
Ця місія має допомогти реформувати українську армію та забезпечити її відповідність сучасним стандартам.
Підготовка до нових форматів гарантій безпеки
Окремо Макрон висунув ініціативу щодо створення сил стримування, які можуть стати частиною майбутніх гарантій безпеки України.
“Ці сили, сформовані з кількох держав, будуть дислоковані у стратегічних районах України. Вони не перебуватимуть на лінії фронту, але надаватимуть підтримку”, – пояснив президент Франції.
Макрон наголосив, що майбутня система гарантій має базуватися на трьох ключових елементах:
Сильна українська армія (підтримувана міжнародними союзниками).
Сили стримування (без прямої участі у боях, але з роллю стратегічної підтримки).
Європейське переозброєння та новий підхід до безпеки на континенті.
Проте, за словами Макрона, поки що немає консенсусу щодо можливого розгортання сил Європи в Україні. Міністрам закордонних справ коаліції доручено детально опрацювати це питання протягом трьох тижнів.
Фінансова та військова підтримка України
Франція підтвердила виділення 2 млрд євро на підтримку ЗСУ. Окрім цього, країни-учасниці домовилися посилити боротьбу з тіньовим флотом Росії, який Москва використовує для обходу санкцій.
“Країни коаліції продовжать надавати допомогу Україні, щоб забезпечити її найкращу позицію у війні”, – підкреслив Макрон.
Учасники саміту погодилися на подальшу координацію дій та обговорення ключових питань у найближчі тижні. Зокрема:
Юридичні механізми можливого миротворчого контингенту.
Конкретні заходи з посилення санкцій проти РФ.
Нові формати допомоги Україні.
Зеленський закликав партнерів не втрачати рішучості та продовжувати підтримку української армії.
“Наше завдання – не лише оборона, а й перемога. І вона можлива лише за умови безперервної допомоги від союзників”, – наголосив президент України.
Відомо, що 27 березня, у столиці Франції розпочався саміт “коаліції охочих”. Участь у ньому братимуть представників 31 країни, керівництва Євросоюзу і НАТО. На зустрічі обговорюватимуть підтримку України у стримуванні агресії РФ та досягненні справедливого й тривалого миру.
До слова, Франція виступила з ініціативою розгорнути миротворчі сили в центральній частині України, ймовірно, вздовж річки Дніпро. Це питання активно обговорюється в рамках європейських військових структур.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Санкції проти РФ, сили стримування та гарантії безпеки: у Франції завершився саміт “Коаліції охочих” appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Україна має піти на поступки заради миру”: Дуда про можливе перемир’я
Масований обстріл України 24 квітня: у Польщі, Великій Британії та ЄС закликали посилити тиск на Росію
Зведення Генштабу: на фронті відбулось 98 бойових зіткнень