fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Рублі не пахнуть: корейські техногіганти розглядають відновлення роботи у Росії

Оскільки переговори про перемир’я між Росією та Україною набирають обертів, великі корейські компанії прискорюють свої техніко-економічні обґрунтування щодо відновлення бізнесу в Росії. Це відбувається тому, що Росія розглядається як критичний ринок для диверсифікації бізнес-інтересів, особливо на тлі зростаючого тарифного тиску з боку Сполучених Штатів.
Про це повідомляє The Korea Times.
“Якщо дві країни досягнуть повного перемир’я або мирної угоди, санкції з Росії, ймовірно, будуть зняті, що дозволить корейським компаніям відновити там бізнес” – йдеться у матеріалі.
З населенням понад 140 мільйонів, Росія є значним ринком із великою перевагою для корейських продуктів і служить стратегічним центром, що з’єднує Центральну Азію та Європу. Згідно з даними Міністерства закордонних справ, у 2021 році двостороння торгівля між Кореєю та Росією досягла 29,9 мільярда доларів, причому на той час Росія була 12-м за величиною експортним ринком Кореї.
За словами представників галузі, останнім часом LG Electronics частково відновила роботу на своєму заводі з виробництва електронної техніки в Москві.
“Цей крок спрямований на запобігання погіршенню виробничих потужностей, які простоювали з початку війни” — сказав представник LG, додавши, що “операція використовує інвентарні матеріали заводу”. До війни завод виготовляв пральні машини та холодильники.
Генеральний директор LG Electronics Чо Чжу Ван заявив у вівторок, що компанія все ще “обережна, тому що війна ще не закінчилася”, але додав, що “ми уважно стежимо за ситуацією, тому що ми можемо відновити роботу після скасування санкцій”.
Зауваження були інтерпретовані як доказ того, що компанія зараз готується до можливого відновлення роботи там найближчим часом.
Hyundai Electric, яка підтримувала свій російський бізнес під час війни, візьме участь через місцевого дистриб’ютора в Electro 2025, найбільшій російській виставці електротехніки, яка запланована на 1-4 квітня, очевидно, щоб скористатися великим попитом на відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої війною.
Hyundai Motor Group також зайнята вивченням доцільності післявоєнного ринку Росії. Hyundai Motor і Kia були двома провідними російськими автомобільними брендами в 2021 році, але група продала свій завод у Санкт-Петербурзі в грудні 2023 року за 10 000 рублів ($120) за умовою, що дозволяє викупити завод протягом двох років. Це означає, що група повинна вирішити, чи відновлювати роботу російського заводу до кінця цього року.
З приводу цього питання представник Hyundai Motor Group сказав: “Жодного рішення не прийнято, і компанія уважно стежить за розвитком ситуації”.
Крім Hyundai Motor, її дочірні компанії Kia, Hyundai Mobis і Hyundai Steel нещодавно опублікували вакансії в Росії, що свідчить про більші шанси на відновлення бізнесу групи в Росії.
Samsung Electronics також розглядає доцільність відновлення свого російського бізнесу.
Samsung Electronics у 2022 році призупинила роботу свого російського заводу в Калузі, який виробляв 1 млн телевізорів, моніторів і пральних машин на рік. Компанія зберігала свої торгові точки в країні за рахунок паралельного імпорту, але не виробляла продукцію в Росії і, як повідомляється, передала деякі свої виробничі лінії місцевим компаніям після початку вторгнення.
Водночас корейські фірми нарощують зусилля, щоб знову вийти на російський ринок, адже вони стикаються зі значними проблемами, оскільки китайські конкуренти збільшили свою частку ринку під час війни.
Нагадаємо, Росія попросила компанії запропонувати, які санкції потрібно зняти першочергово.
Як повідомлялося, посли країн-членів Євросоюзу продовжили санкції, які були застосовані до фізичних та юридичних осіб через війну Росії проти України, ще на шість місяців. Їх термін спливав 15 березня.
Зазначимо, що речниця Єврокомісії Анітта Гіппер заявила, що Європейський Союз не переглядатиме санкції проти Росії, доки Кремль не виведе свої війська з усієї території України.
Водночас адміністрація президента США Дональда Трампа скоротила свою участь у зусиллях щодо забезпечення дотримання санкцій проти Росії, поки Вашингтон наполягає на завершенні війни в Україні.
До слова, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час виступу перед членами Європейського комітету парламенту заявив, що Словаччина не підтримуватиме нові санкції Європейського Союзу проти Росії, якщо вони загрожуватимуть мирному врегулюванню війни в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Рублі не пахнуть: корейські техногіганти розглядають відновлення роботи у Росії appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією