fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Розійшлись ціннісно”: директорка українського офісу Amnesty International заявила про звільннення

Директорка українського офісу міжнародної правозахисної організації Amnesty International Оксана Покальчук ввечері 5 серпня повідомила про рішення звільнитися з обійманої посади.
Про це вона написала у фейсбуці.
“Я звільняюсь з Amnesty International в Україні. Це ще одна втрата, яку мені принесла війна. Улюблена робота, 7 років життя, плани на мабутнє, а останні 5 місяців – ще і рятівний круг у вигляді правозахисної роботи на благо рідної країни під час війни. Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар’єру. Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників. І немає слів у жодній мові, які здатні це донести до того, хто не відчув цього болю. Навіть ще вчора у мене була наївна надія, що я зможу все виправити. Що ми проведемо хай хоч 200 нарад і все-таки пояснимо, достукаємось, донесемо свою думку. І той текст буде видалено, а замість нього з’явиться інший. Сьогодні я зрозуміла, що цього не станеться”, – написала Оксана Покальчук.
Вона додала, що у важливих звітах, які публікуються у час війни, «не може не бути даних про другу сторону війни, про того хто розпочав цю війну».
“Ми, з боку українського офісу, постійно наголошували, що пресреліз, який організація випустила 4 серпня, мав як мінімум дослідити дві сторони та врахувати позицію Міноборони України. Як ми зазначали, представники Amnesty International врешті звернулись до Міноборони з проханням про реакцію, але дали дуже мало часу на відповідь. У результаті цього, самі того не бажаючи, організація створила матеріал, який прозвучав як підтримка російських наративів. Прагнучи захистити цивільних, це дослідження натомість стало інструментом російської пропаганди”, – додала Покальчук.
Вона підсумувала, що йде з посади зі сподіванням, що “ми зможемо зрушити міжнародні організації, зробити їх більш людяними, більш гнучкими та здатними ефективно реагувати на кризи не лише в Україні, але і у всьому світі: там, де диктатури та деспотії прагнуть силою захопити вільних людей”.
Нагадаємо, Amnesty International опублікувала доповідь, у якій звинуватила ЗСУ в порушенні гуманітарного права. Україна висловила своє обурення й закликала припинити створювати фальшиву реальність і не брати участь у кампанії з дезінформації та пропаганди.
До слова, в українському офісі правозахисної організації Amnesty International заявили, що не брали участі в підготовці й розповсюдженні доповіді з обвинуваченнями українських військових у “порушенні законів війни”.
Згодом генеральний секретар Агнес Каламар заявила, що критика звітів Amnesty International “не послабить неупередженість” організації.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Розійшлись ціннісно”: директорка українського офісу Amnesty International заявила про звільннення appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією