Нещодавно у Чорному морі затонуло два російських танкери, у водну екосистему потрапило не менше 4 тисяч тонн мазуту, збитки оцінюють у 14 мільярдів доларів. В акваторії утворилася величезна чорна пляма, хвилі вже викидають на берег тіла птахів та тварин.
Про наслідки екологічної катастрофи, спричиненої росіянами, повідомив речник Військово-морських сил Збройних Сил України Дмитро Плетенчук.
За його словами, справжні масштаби лиха і ймовірні загрози для екології регіону оцінити наразі неможливо, адже росіяни приховують всю інформацію.
“Для того, щоб дати реалістичну оцінку, потрібно мати доступ. Звісно, доступ туди мають лише російські “екологи”. Це ті самі “екологи”, які “захищають” наш заповідник на Кінбурні або в Асканії-Новій, тобто ніяк не захищають. Тому вони будуть оцінювати ситуацію. Я сумніваюся, що будуть допущені міжнародні екологи. Хоча, можливо, з якихось умовних Абхазії і ПМР. Тому якось оцінити реально, що там зараз відбувається, наразі неможливо. Погодні умови такі, що поки що у вільному доступі немає доступних супутникових знімків, в сенсі масштабу цієї плями”, – зазначив Плетенчук.
“З тих відео, які є в мережі, можна побачити реальну екологічну катастрофу. Враховуючи, що мова йде про узбережжя навіть Анапи, можна уявити, яка там має бути пляма. Ситуація доволі серйозна. Я не пам’ятаю, коли в Чорному морі було щось подібне. Хоча кейси з танкерами траплялися. Поки що слід очікувати об’єктивної інформації, наскільки це можливо”, – додав речник ВМС.
Морські дрони ВМС знищили російські системи спостереження на газових платформах біля Криму
Окрім того, він згадав і про так званий “тіньовий флот РФ”, який успішно діє під егідою Кремля, використовуючи прапори інших країн.
“Ви знаєте, тіньовий флот – це цікаве визначення, з яким деякі експерти не погоджуються. Тіньовий флот, він тіньовий для кого? У всіх цих суден є офіційні власники. Це не набір суден без прапорів і компаній. Інша справа, що їх важче притягнути до відповідальності, накласти санкції. Але далеко не всі ці судна належать виключно РФ. Це потрібно враховувати. Судна, про які ми говоримо, належать Російській Федерації, і вони несуть відповідальність за їхню експлуатацію, а точніше за порушення умов експлуатації. За вихід у море в штормову погоду, на яку вони не були розраховані. Інші випадки, які вони постійно створюють, такі як вимкнення систем ідентифікації AIS, та інші дії з їхнього боку”, – пояснив Плетенчук.
Нагадаємо, 15 грудня біля берегів тимчасово окупованої Ялти затонув плавучий кран Російської Федерації – це вже третій російський корабель за день, який потонув у Чорному морі.
Примітно, що за кілька днів до цього в даному регіоні було оголошено штормове попередження. Проте це не завадило росіянам вивести даний плавзасіб в море.
Раніше 15 грудня у Керченській протоці почали тонути два російських танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Причиною аварії також став сильний шторм.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росіяни влаштували екоцид у Чорному морі: ЗСУ повідомили про наслідки appeared first on Прямий.
Схожі новини
Бої точаться за кожен будинок: ЗСУ повідомили про ситуацію у Торецьку
Армія РФ 35 разів обстріляла Нікопольщину, є руйнування та поранений
Ханука: що це за свято, коли та як його відзначають