fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Росія вже півтора місяці спалює газ на кордоні з Фінляндією

Російський “Газпром” на тлі зниження прокачування природного газу “Північним потоком” з 17 червня спалює газ у районі компресорної станції “Портова”.

Про це інформує фінське видання Yle.

Смолоскип вогню на території газогону палає вже кілька тижнів, його можна побачити навіть у Фінляндії.

За даними супутникових знімків системи моніторингу пожеж NASA, на компресорній станції “Портова” щодня з 17 червня виявляють полум’я — через три дні після того, як прокачування трубопроводом “Північний потік” було знижено спочатку на 40%, а потім ще на третину. Інших випадків пожежі в околицях станції не було.

“Ситуація, що потребує спалювання, може виникнути, наприклад, якщо газ не може бути доставлений споживачу або споживач не може його отримати”, – пояснила представник компанії Gasum Ольга Вяйсянен.

Тим часом гендиректор оператора ГТС Сергій Макогон нагадав, що експорт Газпрому у липні зменшився на 58%, а видобуток – 38%.

“Але це вже не лякає президента Володимира Путіна, який, як стверджують джерела Bloomberg, дав доручення морити Європу газовим голодом аж до скасування санкцій. Росії вже “нічого втрачати”, констатує Bloomberg. Замість продажу газу до ЄС РФ просто спалює його”, — написав він у Facebook.

Поділитися цією публікацією