Офіційні особи Кремля продовжують використовувати наративи, подібні до тих, які Кремль використовував для виправдання вторгнення в Україну, щоб створити інформаційні умови для виправдання майбутньої агресії проти країн-членів НАТО.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що Росія, ймовірно, збирається розширити своє постійне військове базування в Білорусі. Так окупанти хочуть посилити військову присутність на східному фланзі НАТО, щоб чинити більший тиск на Фінляндію та країни Балтії.
У звіті зазначається, що 13 березня президенти Російської Федерації Володимир Путін та Білорусі Олександр Лукашенко зустрілися в Москві та ратифікували двосторонній договір про гарантії безпеки між державами. Документ дозволяє Росії створювати військові бази та інфраструктуру на теренах Республіки Білорусь.
За підсумками зустрічі, Путін заявив, що договір про гарантії безпеки визначає взаємні союзницькі зобов’язання Росії та Білорусі щодо забезпечення оборони та безпеки з використанням “усього наявного арсеналу сил і засобів”.
Путін також зазначив, що Росія розгорнула на білоруській території об’єднану регіональну групу військ, сучасні російські оборонні системи і тактичну ядерну зброю. За його словами, все це “надійно прикриває” західні кордони Білорусі та РФ.
“У 2021 році ISW прогнозував, що Росія може розгорнути постійну військову присутність у Білорусі, щоб посилити свою здатність загрожувати східному флангу НАТО. Інститут продовжує оцінювати, що Кремль використовує структуру Союзної держави для просування своїх стратегічних зусиль з де-факто анексії цієї країни” – йдеться у звіті.
Нагадаємо, генсек НАТО Марк Рютте пригрозив очільнику Кремля Володимиру Путіну руйнівною реакцією на ймовірний напад РФ на НАТО.
Як повідомлялося, Служба зовнішньої розвідки Росії заявила, що Головне управління військової розвідки України за допомогою невідомих західних країн має намір підірвати іноземне судно в Балтійському морі, щоб спонукати НАТО заблокувати доступ Росії до моря та почати прямий збройний конфлікт між РФ та НАТО.
Зазначимо, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що з огляду на зростання збройних сил РФ зберігається теоретична ймовірність того, що у 2029-2030 роках Росія спробує атакувати країни НАТО.
Крім того, представник Альянсу Джеймс Аппатурай, відповідальний за оновлення стратегії НАТО у сфері гібридної війни заявив, що країни НАТО можуть зіштовхнутися з реальними загрозами з боку Росії, такими як диверсії та підпали, що призведуть до “значних” втрат.
До слова, міністр оборони Росії Андрій Білоусов заявив, що РФ готується до будь-якого розвитку ситуації у світі, включно з можливою війною з НАТО. За його словами, вона може розпочатись найближчим десятиліттям.
Як відомо, начальник Генштабу Сил оборони Естонії генерал-майор Вахур Карус заявив, що армія Естонії спільно з НАТО готується до можливої війни з Росією. Країна може завдати удару по російській території у разі підготовки Москви до нападу на Альянс.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія розглядає можливість атакувати східний фланг НАТО: які країни опиняться під ударом appeared first on Прямий.
Схожі новини
Що сталося з доларом в останній день березня
У “ПриватБанку” стабілізувався курс долара
В Україні набирає обертів робота в інтернеті