fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Росія озброює свої винищувачі новими ракетами з ядерними боєголовками: усі подробиці

Росія активно розширює свої тактичні ядерні можливості, оснащуючи бойову авіацію новими ядерними ракетами класу “повітря-повітря”.
Про це йдеться у свіжому звіті американської розвідки, повідомляє The War Zone.
Американська розвідка вказує, що Росія може адаптовувати для тактичного ядерного використання нову версію далекобійної ракети Р-37М. Цей тип ракет раніше створювався як класичний засіб ураження цілей з великої дистанції, але тепер він, ймовірно, пройшов модифікацію для встановлення спеціальної бойової частини з ядерним зарядом.
Ракета Р-37М (виріб “610М”) має такі характеристики:

Дальність ураження: до 200 км (деякі джерела – до 300 км);
Маса: близько 510 кг;
Тип бойової частини: конвенційна або потенційно ядерна, вагою приблизно 60 кг;
Головка самонаведення: активна радіолокаційна;
Платформи-носії: винищувачі МіГ-31, Су-30СМ, Су-35С, Су-57.

Хоча офіційно факт наявності ядерної версії ракети Р-37М не підтверджено, у США вважають, що Росія вже проводить випробування такого озброєння.
Також у звіті наголошується: попри накопичення ядерного арсеналу, РФ малоймовірно використає ядерну зброю без наявності загрози “екзистенційного рівня” для свого режиму.
Разом з цим, українське видання Defence Express деталізує технічну еволюцію російських ядерних авіаційних озброєнь. Зокрема, воно нагадує, що ракети з ядерним зарядом класу “повітря-повітря” не є новинкою для РФ — ще в радянські часи на озброєнні перебувала Р-33 із дальністю до 160 км, яку адаптували під МіГ-31. Проте її характеристики вже застаріли.
Натомість нові розробки концентруються на:

Р-37/РВВ-БД: дальність 200–300 км, маса бойової частини — до 60 кг, активна ГСН.
КС-172: дальність до 400 км, бойова частина — 50 кг, головка самонаведення захоплює ціль на відстані 80–100 км. Створена на базі ракети 9М83 до С-300В.

Кандидатами на роль носіїв цих ракет є винищувачі Су-35 і Су-57. Ці ракети потенційно можуть бути використані проти великих повітряних цілей — зокрема стратегічних бомбардувальників, літаючих радарів або груп літаків — де ядерний заряд компенсує похибки наведення.
Однак аналітики підкреслюють, що ефективність застосування таких ракет у сучасному бою виглядає сумнівною: сучасна авіація не діє щільними групами, а технології дозволяють точні атаки без ядерних зарядів. Але сам факт витрачання Росією ресурсів на розробку подібного озброєння свідчить про її стратегічні плани та ядерні амбіції.
Нагадаємо, що на тлі постійних обстрілів окупантами українських АЕС та загроз застосування ядерної зброї з боку Кремля, Україна почала готуватися до потенційної радіаційної катастрофи. Вперше держава уклала угоду з ізраїльською біотехнологічною компанією Pluri, яка спеціалізується на створенні унікальних клітинних ліків на основі плаценти.
Варто додати, що у НАТО висловили занепокоєння тим, що Росія може розмістити свою ядерну зброю в космосі, адже розробка ядерної зброї в космосі є способом для Росії покращити свої можливості, тому це дуже тривожить.
Нагадаємо, що у лютому у Росії відбулись навчання з прихованого запуску міжконтинентальних балістичних ядерних ракет “Ярс”. Стверджувалось, що це планові навчання для перевірки готовності особового складу, а також озброєння та військової техніки до “тривалого несення чергування на маршрутах бойового патрулювання”. Згодом стало відомо, що попри наміри здійснити “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24, росіяни цього не зробили.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія озброює свої винищувачі новими ракетами з ядерними боєголовками: усі подробиці appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією