В Інституті вивчення війни (ISW) припускають, що “майже напевно” росіяни не зможуть відновити “широкомасштабні наступальні операції”, покладені на піхоту, якої в РФ бракує.
Про це йдеться у звіті аналітиків ISW.
В огляді зазначається, що українські офіційні особи офіційно визнали, що Сили оборони звільнили Роботине на тлі подальшого просування українських військ на заході Запорізької області та поблизу Бахмута.
У той же час, вказано у звіті, російське військове командування продовжує витрачати відносно елітні російські повітряно-десантні війська, розгортаючи їх для захисту вразливих позицій від українських контрнаступів.
У британській розвідці назвали причину скасування Росією навчань “Захід-23”
ISW раніше відзначав, що підрозділи майже всіх російських з’єднань десанту діють у районах, де українські війська проводять контрнаступальні операції, і ця латеральна передислокація знову ж таки свідчить про те, що окупанти можуть використовувати відносно елітні підрозділи для посилення критично важливих секторів на лінії фронту.
Аналітики додають, що російське військове командування послідовно покладалося на формування повітряно-десантних військ як на наступальні, так і на оборонні сили. Деградація цих сил, ймовірно, послабить здатність Росії підтримувати складні оборонні операції. Крім того, майже напевно зірве російські наміри відновити широкомасштабні наступальні операції, які переважно покладалися на відносно елітну піхоту, якої в Росії зараз бракує.
Експерти не оминули увагою заяви українських посадовців про те, що російські війська можуть мати намір відновити ширшу кампанію проти української критичної інфраструктури восени 2023 року, але, за їхніми оцінками, Росія, ймовірно, не поповнила свої запаси ракет після масштабах ударів взимку 2022-2023 років.
Українські офіційні особи оцінили, що будь-яка майбутня російська ударна кампанія може використовувати нову тактику, яка передбачає використання меншої кількості ракет і більшої кількості безпілотників.
Нагадаємо, 28 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр офіційно підтвердила звільнення бійцями Сил оборони населеного пункту Роботине Запорізької області.
До слова, РФ почала працювати над тим, щоб налагодити потужне виробництво безпілотних літальних апаратів на своїй території. Після серпневих атак “шахедів” в них виявили елементи, які вказують, що фінальний етап збору цих дронів відбувається вже на території Росії. Попередні дані ГУР свідчать про те, що ворог запланував у другому півріччі 2023 року виготовити 1300 одиниць так званих “Герань-2”, тобто “шахедів”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія не в змозі відновити масштабний наступ через брак піхоти – ISW appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили понад 100 атак окупантів на 11 напрямках фронту – зведення Генштабу
Австралію накрила найпотужніша повінь за останні 100 років: троє людей загинули, десятки тисяч у зоні ризику
Путін наказав створити “буферну зону” вздовж кордону РФ: з’явилась реакція МЗС України