Чи піде Володимир Путін на мирні переговори з новим президентом США Дональдом Трампом щодо припинення агресії проти України, скільки ще російська армія буде здатна продовжувати наступ на фронті та скільки ще триватиме активна фаза війни, а також чому 2025 рік є переломним у російсько-українському збройному конфлікті і як на його перебіг має вплинути Європа.
Про це в коментарі телеканалу “Київ 24” розповів екскомандувач армії США в Європі Бен Ходжес, який нині очолює Кафедру стратегічних досліджень Першинґа в Центрі аналізу європейської політики.
Заяви Трампа щодо закінчення війни в Україні
“Ми не знаємо, що буде робити новий президент США Дональд Трамп. Він робив багато гучних заяв, що він зробить, але більшість з них не виглядають досяжними. Вони вимагатимуть підтримки Конгресу США, вони вимагатимуть підтримки від союзників, і найважливіше, вони будуть вимагати погодження України, згоди України, якщо це буде будь-який вид перемовин”.
Чи піде Путін на мирні переговори
“Я особисто маю нульову впевненість, що Росія взагалі піде на будь-які переговори. Вона не надійний партнер переговорів, ми знаємо, що відбувається. І я думаю, що нам треба чинити тиск на Росію щодо всього, що вони роблять, замість того, щоб чинити тиск на Україну, щоб вона віддала свою територію.
Зовнішньополітичні підсумки 2024 року
Росія не зацікавлена в переговорах, аж поки вони думають, що вони можуть перемогти. Вони думають, що можна дочекатися від адміністрації Трампа, щоб та залишала Україну. Я не маю впевненості, що Росія погодиться на будь-що, якщо вони не отримають все те, що вони хочуть. Це буде перевірка для Трампа.
Росіяни можуть помилитися, вони можуть занадто підняти ставки, бо Трамп, я не думаю, що його рухають дипломатичні чи моральні принципи війни. Він хоче перемогти, і я думаю, що якщо росіяни зроблять щось таке, що змусить його виглядати нерозумно, він через це стане більш жорстким щодо Росії.
На мою думку, тут США може зіграти важливу роль Конгрес США, і український уряд може зіграти важливу роль для наших європейських союзників, які платитимуть ціну, якщо Україна буде змушена до поганого результату переговорів. Наші європейські союзники заплатять за це величезну ціну, і зростанням кількістю українських біженців. Тим часом це спонукатиме Росія до продовження застосовування сили”.
“Гарантії безпеки” для Росії від НАТО
“Я не думаю, що хтось серйозно там вірить, що Росія відчуває загрозу від будь-якої країни НАТО чи будь-якої країни на своїх кордонах. Це частина російського наративу, виправдати те, що вони роблять з Україною, Грузією і в Молдові. Вони намагаються створити наратив, що якимось чином вони перебувають під загрозою. У них немає іншого вибору, ніж нападати чи захоплювати території по своїй периферії, бо їм потрібен буфер. Звичайно, ніякої загрози від країн НАТО немає і ніколи не було. Я думаю, не потрібно взагалі ніяк вірити до такого роду їхніх заяв про якихось безпекові гарантії”.
Ймовірність “сепаратної” угоди між США і Росією щодо України та роль Європи
“Це не XVIII століття, коли великі країни ухвалювали рішення щодо маленьких країн. Україна – це найважливіша частина в будь-яких переговорах. Перемовини між Путіним і Трампом не створять рішення, яке Україна обов’язково має приймати, бо є український народ, який за це має, зрештою, заплатити ціну за територію, яка залишиться окупованою Росією. Зрозуміло, що Росія може говорити щось, але це не Росія, яка вирішує, чи в Україні вступати в НАТО, чи ні.
Озброєна фортеця чи беззахисна жертва: від чого залежатиме формат мирної угоди з РФ
Європейські країни повинні зробити більше. Їм потрібно серйозно ставитися до того, що відбувається. Поки що більшість з них про це говорила, але небагато з них насправді збільшили виробництво боєприпасів та зброї. І Україна збільшує своє власне виробництво боєприпасів та дронів і ракет. Одна з причин, чому я залишаюся оптимістом, це тому, що російська економіка перебуває в дуже складній ситуації.
Вони залежать від Північної Кореї, не лише від солдатів, але й від боєприпасів. Вони залежать від Китаю, від Ірану. Я думаю, що це битва логістики, битва оборонної промисловості, так само як битва на полі бою. І в якийсь момент європейські країни повинні зробити більше, ніж просто віддавати свої старі озброєння. Вони повинні збільшити своє виробництво озброєнь”.
Чи стане Європа більш активною в допомозі Україні
“Це те, що я кажу. Вони мають це зробити. У них вибору немає. Якщо вони цього не зроблять, і якщо Україна програє, російські сили опиняться на їхніх кордонах. І це буде значно гірша ситуація. Ми бачимо щодня, що Росія робить в Балтійському морі. Вона перерізає кабелі, вона збиває цивільні літаки над Каспійським морем. Європа… Я чую, все більше і більше людей говорять про те, що в Європі треба щось почати робити. Але я поки що не бачив це в великому масштабі”.
Чи може Україна досягти паритету з Росією у кількості далекобійній зброї
“Це можливо, але це не відбудеться скоро Ключ не в тому, щоб зрівнятися в кількості, а в тому, щоб мати спроможність, яку повинна Україна мати, щоб знищити російську нафтогазову промисловість, російську систему логістики та російські штаби. Це ті спроможності, які мають бути. Це не змагання між кількістю озброєнь. Ключ в тому, чи Україна має те, що вона потребує, чи вироблене самою, чи надане іншими країнами, щоб знищити нафтогазову промисловість, російську логістику та російські штаби”.
Чи здатна Україна знищити Керченський міст в окупованому Криму
“Я думаю, що Генштаб і команда генерала Буданова зроблять це, коли вони будуть для цього готові. Це величезний міст, і він потребує великої кількості вибухівки. Це не те, що можна повалити одною чи трьома ракетами. Він потребує великої кількості вибухівки, щоб знищити його, достатні його опори, щоб він обвалився, або частково обвалився, і його не можна було використовувати. Через те, що це потребує великих зусиль, я сподіваюся, що Генштаб ЗСУ чекає до правильного часу, коли в них будуть всі потрібні умови. Тому що немає так багато можливостей, щоб цього зробити, і росіяни, звісно ж, знають, що це вражлива ціль, і вона гарно захищена. Але я впевнений, що Генштаб, ГУР мають план, і коли настане потрібний час, і настануть гарні умови, вони це зроблять”.
“Гнітючий компроміс для гнітючої війни”: CNN назвало основні пункти мирного плану США по Україні
Як довго триватиме російський наступ
“Я думаю, що важливо пам’ятати в контексті, що російський наступ відбувається на південно-східному частині Донбасу І він вже триває понад рік. Вони втратили там десятки тисяч солдатів і здобули дуже невелике просування. Це жахливо для солдатів, але факт є, що українські солдати змогли сповільнити українське просування. І я думаю, що в певний момент, я не знаю, що вони хочуть досягти, але в певний момент росіяни повинні змінити характер своїх дій. Навіть росіяни, які не турбуються щодо втрат своїх бійців, вони мають зрозуміти, що вони не можуть продовжувати те, що вони роблять. І вони почнуть організовувати призив з західної частини країни, з Москви, призив молодих людей І це змінить ставлення Росії до цієї війни, і я вірю в це.
І так само цікаво дивитися, що відбувається з тими північнокорейськими солдатами. Що ми дізналися від них, і що вони дізналися? Чи Північна Корея продовжить надсилати їхніх солдатів, щоб їх тут вбивали? Я не думаю, що це буде тривати вічно, м’ясорубка, в яку вони потрапляють. В кожній війні є це випробування волі та випробування логістики. Якщо в якийсь момент одна сторона втрачає волю до війни, або втрачає можливість логістики”.
Проблеми мобілізації і демобілізації в Україні
“Це питання, яке має вирішити український народ, українська влада і Верховна Рада. Є сотні тисяч українських жінок і чоловіків призовного віку, які не знаходяться в армії. Багато з них в Німеччині, в Польщі, в Румунії, в інших європейських країнах. Уряд повинен здійснити необхідні зміни – я не кажу про зміну призовного віку, це інша тема, це питання суто до України. Але чомусь так багато людей, які є призовного віку, і вони вирішили не вступати до армії. І це те, що має влада, має зробити таку роботу, щоб забезпечити впевненість родин призовників. Що якщо їхній син чи донька, чи чоловік, чи сестра, будь-хто вступає до війська. Їхні життя не пропадуть марно, їх не відправлять на поле бою без належної підготовки, без належного обладнання. І без того, щоб їх відправили в підрозділ, який готовий вести війну. І це дасть родинам впевненість, але ми поки що цього не бачимо”.
Чи закінчиться війна у 2025-му році
“Всі публікації, що я бачу, всі звіти, вони свідчать про те, що Росія не може втримати далі економічно, втриматися за горизонтом після 2025 року. Вони мають дуже-дуже серйозні проблеми в економіці. Я б не сказав, що вони не можуть продовжувати, але для них це буде дуже складно робити після того, що було в цьому році. І справді це залежить від західних країн, не тільки Сполучених Штатів – продемонструвати, що ми не залишимо Україну, аж поки вона не переможе в цьому конфлікті.
Трамп і мирна угода щодо України: якими мають бути зустрічні пропозиції Зеленського
Як ми вже сказали на початку, адміністрація Трампа дуже складна в сенсі розуміння, що вони справді будуть робити. Бо, як вони показали на початку, стільки багато речей вони пообіцяли зробити в перший день…. І, можливо, буде цілий потік якихось заяв, але ці великі речі, великі заяви гучні, вони потребуватимуть дій від Конгресу США, співпраці інших країн.
Я думаю, що нова адміністрація Трампа буде більш зосереджена на домашніх питаннях на початку. Але це буде адміністрація, якої раніше ми не бачили. Тут будуть зовсім інші процедури, протоколи, через це складно робити якісь передбачення”.
Як повідомлялось, обраний президент США Дональд Трамп оголосив спецпредставником в Україні та Росії генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога.
Нагадаємо, The Wall Street Journal з посиланням на джерела в оточенні обраного президента США Дональда Трампа, повідомило, що його “мирний план” щодо завершення війни в Україні може включати вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років і замороження лінії фронту без повернення територій.
Раніше кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що виступає за “справедливий” мир для України, але утримався від конкретики щодо того, яку угоду про завершення війни між Росією та Україною вважав би справедливою. У разі своєї перемоги на виборах президента США Дональд Трамп має намір покласти край війні в Україні шляхом її замороження.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія абсолютно не зацікавлена у переговорах про перемир’я – Ходжес дав прогноз щодо перебігу війни у 2025 році appeared first on Прямий.
Схожі новини
Зеленський звільнив двох очільників ОВА
Романа Машовця звільнено з посади заступника глави ОП
90 протягом року: Порошенко передав на фронт ще 8 комплексів “Ай-Петрі”