Український дипломат Костянтин Єлісєєв заявив, що “зернова” угода підписана між Україною, Туреччиною та ООН є вимушеним компромісом для консолідації проукраїнської міжнародної коаліції, підриву російської отруйної пропаганди й дезінформації та посилення економічного здоров’я нашої держави.
Він зазначив, що Україна є відповідальною державою та намагається знизити гуманітарні ризики для світу.
“Як відповідальний міжнародний гравець, Україна робить свій внесок у зниження гуманітарних та безпекових ризиків у регіонах світу, що вкрай потребують українського зерна. Це і є те підтвердження, що російська війна не лише про Україну, а має значно ширші руйнівні наслідки для всього світу. І саме про це маємо посилено доводити найбільшим споживачам українського зерна – вони мають розуміти, що Росія заради своїх агресивних планів готова була спровокувати внутрішньополітичні кризи в їхніх країнах.” – сказав Єлісєєв.
Він наголосив, що відновлення експорту поверне українську економіку на глобальний ринок.
“Відновлення експорту зерна також дозволить Україні повернутися на глобальний ринок та зберегти там свою долю, що важливо як для валютних надходжень, так і для розвитку українського агропромислового комплексу.” – заявив дипломат.
За його словами якими б не були первинні плани росії, блокада не спрацювала.
У Туреччині підписали угоду про вивезення українського зерна: деталі
Він також висловив побоювання про недотримання російською стороною спільних домовленостей.
“Водночас так і немає жодної впевненості у дотриманні російською стороною будь-яких “зернових” домовленостей, бо для путінського режиму ризик голоду для мільйонів людей – це лише розмінна монета у його потворних геополітичних іграх.” – додав Єлісєєв.
Дипломат зазначив, що ця угода не знімає морської блокади України.
“Зауважу, що “Стамбул-1″ не знімає головної загрози для безпеки України – морської блокади нашої держави. Вирішення цього завдання є можливим лише через воєнну перемогу та нейтралізацію російського флоту в Чорному морі. Ключем до свободи судноплавства є прискорене постачання та ефективне використання новітніх важких далекобійних озброєнь.” – наголосив він.
Нагадаємо, українська делегація прибула в Стамбул на переговори щодо розв’язання зернового питання.
Як відомо, російські окупанти крадуть в Україні зерно та іншу сільськогосподарську продукцію, при цьому блокують українські порти, унеможливлюючи експорт морем.
У зв’язку з цим Європейський Союз закликав Росію зняти блокаду українських портів у Чорному морі, дозволивши експорт продовольства, а країни ЄС – сприяти транспортуванню українського аграрного експорту.
Окрім того, представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що Росія несе пряму відповідальність за дефіцит зерна у світі. Водночас міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав “маленькою” проблему вивозу зерна з України.
Нагадаємо, Україна відновлює та розширює деякі зі своїх давно виведених з експлуатації річкових портів на Дунаї щоб полегшити експорт зерна в умовах російської блокади Чорного моря.
До слова, як повідомили в ООН, через війну в Україні та дії російських окупантів голод загрожуватиме вже 323 мільйонам людей.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Російська війна не лише про Україну: чому підписання “зернової” угоди – вимушений компроміс appeared first on Прямий.
Схожі новини
Нова влада Сирії заборонила ввозити товари з Росії, Ірану та Ізраїлю
У “кращих традиціях” КДБ: влада розпочала війну проти політичних опонентів
Новий президент США запустив власну криптовалюту: що таке мемкоїн $TRUMP і скільки він коштує