16 вересня Росія офіційно перестала бути країною-учасницею Європейської конвенції з прав людини. Це сталося за півроку з моменту виключення РФ з Ради Європи у зв’язку з російським вторгненням в Україну.
Про це, як повідомляє “Радіо Свобода”, йдеться у пресрелізі Європейського суду з прав людини.
Зазначається, що ЄСПЛ скасував посаду судді від Росії, яку з початку 2022 року обіймав Михайло Лобов. При цьому в документі наголошується, що суд компетентний розглядати справи проти Росії про будь-які можливі порушення прав людини, які були допущені до 16 вересня 2022 року. На даний момент на дозвіл чекають понад 17 тисяч скарг проти Росії. Серед них є позови, подані у зв’язку з вторгненням в Україну.
Напередодні ЄСПЛ опублікував 163 рішення щодо позовів проти Росії. Основними статтями, які, на думку ЄСПЛ, були порушені Росією, стали право на справедливий судовий розгляд, заборона на тортури, право на особисту свободу і недоторканність та право на повагу до приватного життя.
У Києві обрали місце розташування Міжнародного кримінального суду, який розслідуватиме злочини росіян
Тим часом портал для формування заяв до ЄСПЛ припиняє роботу з 18:00 16 вересня 2022 року.
Це повʼязано з тим, що згідно з резолюцією Європейського суду з прав людини щодо наслідків припинення членства Російської Федерації у Раді Європи, Російська Федерація перестає бути договірною стороною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод з 16 вересня 2022 року.
“У звʼязку цим виникла обʼєктивна необхідність призупинення функціонування Електронної системи для формування заяв до Європейського суду з прав людини та припинення здійснення поштових відправлень через відділення Укрпошти”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Росія була виключена з Ради Європи 16 березня через повномасштабне вторгнення в Україну. У відповідь Москва вирішила не виконувати рішення ЄСПЛ, винесені після цієї дати. Відповідний закон підписав президент Росії Володимир Путін 11 червня.
Згодом, 28 квітня, у ПАРЄ ухвалили резолюцію щодо розслідування злочинів Росії проти людяності та геноциду в Україні. Парламентарії ПАРЄ тоді наголосили, що агресія РФ викликала, серед іншого, найсерйознішу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни.
Ніжність у відповідь на геноцид? Amnesty International випустила конверти з обіймами росіянина та українця
Натомість у червні Європейський суд з прав людини узяв до розгляду позов України проти Росії. ЇЇ звинувачують у скоєнні злочинів проти людей під час війни.
Тим часом у звільненому від російських загарбників Ізюмі Харківської області 16 вересня почалася ексгумація тіл на місцях масового поховання.
Як відомо, на кладовищі під Ізюмом знайшли братську могилу українських військових, де поховано до 25 українських захисників. Загалом за час окупації на місцевому цвинтарі з’явилося понад 460 нових поховань.
Водночас на деокупованих територіях Харківської області правоохоронці виявили 10 катівень. Шість із них – в місті Ізюм. Загарбники тортурами намагалися отримати інформацію про дислокацію українських військ і учасників АТО.
До слова, в Офісі президента повідомили, що Росія скоїла в Україні вже понад 40 тисяч воєнних злочинів. Там закликали підтримати ініціативу України щодо створення спеціального міжнародного трибуналу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post РФ вийшла з Європейської конвенції з прав людини: що це означає для жертв російського вторгнення в Україну appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України