fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Рекомендувати кандидатів на титул почесного посла України можна до 31 грудня – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що звання почесного посла України стане найвищою нагородою у сфері суспільної дипломатії.

Про це Міністерство закордонних справ України розповіло у Фейсбуку.

МЗС впроваджує титул почесного посла для тих, «чиє тепле серце та наполегливі зусилля допомагають популяризувати Україну та українське у світі».

Кулеба впевнений, що кожен амбасадор, який її отримає, пишатиметься тим, що має такий статус від України.

У МЗС хочуть, щоб ця премія та визнання стали дійсно народними, тому крім дипломатів на неї зможуть номінувати кандидатів також організації закордонних українців та неурядові організації, що спеціалізуються на міжнародних відносинах та публічній дипломатії.

Титулом можуть оволодіти як фізичні, так і юридичні особи як українські, так і іноземні громадяни. Головний критерій – втілені протягом 2021 року проекти, що сприяли просуванню України у світі та зміцненню її позитивного іміджу.

Пропонувати почесних послів можна в зазначених номінаціях: культурна дипломатія, економічна дипломатія, експертна дипломатія, кулінарна дипломатія, науково-освітня дипломатія, спортивна дипломатія, цифрова дипломатія, а також почесний амбасадор України – справа життя

«Повідомлення про кандидатів з коротким описом їхніх проектів та конкретних досягнень за поточний рік надсилайте до 31 грудня на адресу ambassador@mfa.gov.ua, вказавши у темі повідомлення сферу номінації. 1 номінуючий – максимум 3 номінанти», – сказано у повідомленні.

Діяльність майбутніх почесних послів повинна обов’язково: мати впливовий ефект для просування позитивного іміджу України за кордоном, бути причиною широкого позитивного розголосу про Україну за кордоном, спричинити помітні зміни щодо України, сприяти захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб України за кордоном, сприяти захист національних інтересів України, розвиток партнерських відносин з іншими країнами, розвиток усталених економічних зв’язків, залучення значних міжнародних інвестицій, суттєво допомогти розвитку спроможності держави у сфері публічної дипломатії, бути систематичною та послідовною.

Поділитися цією публікацією